Правильне харчування для схуднення, практичні поради

«Харчуйтеся правильно, щоб схуднути» - таку рекомендацію дають нам з кожного телеекрану, гучно вимовляють по радіо, настійно пишуть у книгах і багаторазово згадують у журналах, газетах, Інтернет. На цю тему знято безліч передач і видано велику кількість публікацій. Але як же харчуватися правильно, щоб схуднути?

Серед настільки колосального обсягу інформації, різних порад і рекомендацій, що базуються переважно на наукових дослідженнях і медичних дослідженнях, часом складно відшукати «істину», застосовну до звичайного життя середньостатистичного громадянина.

Тим часом, знайти серед гір теорії практику, що має право бути - часом просто необхідно. Ось і я почала шукати відповідь на питання про правильне харчування для схуднення.

Будучи людиною, що читає і цікавиться культурою минулого, я спробувала поглянути на питання правильного харчування з позиції наших (в узагальненому сенсі) предків. (Більш докладно про правильне харчування читайте тут). Відповідь знайшлася відносно швидко. У мудрих французів, що славиться великими гурманами і знавцями вишуканих страв, існує вірна, хоч і трохи «похмура» приказка: «Людина риє собі могилу власними щелепами». На додаток до неї згадується і ще одне прислів'я: «Що недоплати м'ясникові, то переплатиш аптекаря». Такі вислови не могли бути випадковими, їх помічали і передавали від покоління до покоління, «шліфуючи» і «відточуючи» немов дорогоцінні камені, роблячи їх «гостріше», лаконічніше, точніше. Вони, подібно усного послання, залишеного нащадкам, як не можна краще розкривають суть сучасної науки про харчування, науки, з якої, в тій чи іншій мірі, стикається кожен з нас. Так як же правильно харчуватися, щоб схуднути?

Поважаючи досвід минулого, беручи до уваги дослідження сучасності, прислухаючись до власного організму і виводячи з усього вищевказаного логічний підсумок, хочу запропонувати Вам декілька практичних порад про правильне харчування для схуднення. Як можна скинути зайву вагу, поліпшити своє здоров'я і самопочуття за рахунок декількох секретів правильного харчування. Про те, як скинути зайву вагу в домашніх умовах читайте за посиланням https://parawoman.ru/zdorov-ja/shudnennja/1887-jak-skinuti-vagu-v-domashnih-umovah-psihologichni.html

Правильне харчування для схуднення. Готуємо по-новому.

Правильне приготування їжі відіграє важливу роль, так як саме цей процес впливає на основні якості готової страви: його енергетичну цінність, збереження корисних вітамінів і мікроелементів, компонентний склад та інше.

Перше правило правильного харчування для схуднення. Не думаю, що наступним радою я зможу «перевернути» для Вас звичний Світ кулінарії, але, тим не менш, не побоюся і повторитися. Якщо Ви дійсно хочете схуднути, то для цього вам необхідно правильно харчуватися. А щоб перейти до правильного здорового харчування, постарайтеся скоротити в своєму раціоні обсяг смаженого. Віддавайте перевагу відварним продуктам і тушкованим стравам, постарайтеся в повній мірі освоїти пароварку, звичайно, якщо вона присутня на Вашій кухні. Більш докладно про здорове харчування читайте в статті "Здорове харчування - наш шлях до краси, здоров'я і довголіття".

Приготування їжі на воді (варіння, тушкування) і на пару дозволить скоротити обсяг використовуваних кулінарних жирів, а, значить, зробити страви більш легкими, низькокалорійними. Це один з важливих пунктів правильного харчування для схуднення.

Крім того, не потрібно забувати, що в результаті термічної обробки руйнується великий відсоток вітамінів і мікроелементів, що містяться в продуктах. Пароварка дозволяє зберегти максимум корисних речовин, відварювання в каструлі - трохи менше, приготування страв в сковороді шляхом смаження залишає в продуктах мінімальний вміст корисних мінералів і вітамінів.




Друге правило правильного харчування для схуднення. Багато сучасні господині, на увазі брак вільного часу, або з яких-небудь інших причин, «балують» своїх близьких магазинними пельменями, варениками та іншим. Постарайтеся відмовитися від напівфабрикатів, тим більше, від напівфабрикатів з тіста. Не вважайте за антирекламу, але в «фабричної тестової продукції», якою б якісною і смачною вона не була, використовується, як правило, яєчний порошок, який у декілька разів калорийнее звичайних яєць.

Не полінуйтеся, зберіть буденних ввечері або у вихідний день всіх домочадців за столом і влаштуйте «колективну ліплення» пельменів або вареників - і сім'ю об'єднує, і для здоров'я корисніше. Приблизно те ж стосується популярних сьогодні фаршированих млинців, готових котлет, курячих паличок і т.д. У нас на сайті "Сонячні руки" є відмінний рецепт пельменів і вареників. Дивіться як їх правильно робити в рецептах "Домашні пельмені, рецепт моєї бабусі" і "Вареники з сиром".

Третє правило того, як правильно харчуватися, щоб схуднути. У ряді східних країн, що живуть за правилами буддизму, а, зокрема, в Індії, існують свої правила вживання їжі. Можливо, їх витоки беруть початок в тибетській медицині, але не погодитися з ними не можна. Відповідно з даними правилами, людина повинна вживати в їжу свіжі, щойно приготовані страви. На думку індійських мудреців, остившая і знову розігріта їжа втрачає свої корисні властивості. Беручи це до уваги, наступний рада має складатися у використанні маленької каструлі і приготуванні тільки обмеженого (разового) обсягу страв. З радістю озвучила б дане «повчання», але, враховуючи зайнятість сучасних жінок, можу лише, порекомендувати вживання максимально свіжої їжі і мінімум гріти страв.

Четверте правило харчування для схуднення. Практикуючи правильне харчування, намагайтеся дотримуватися середньої кількості вживаних калорій день. Мова тут йде не про скрупульозному підрахунку енергетичної цінності (ніколи цим не займалася), а про інтуїтивний соизмерении продуктів та їх поживного значення. Залиште «вищу бухгалтерію» іншим. Ви ж напевно знаєте, що калорийнее: тарілка овочевого супу або солодкий бісквітний торт? Скористайтеся цим. Вашому організму простіше переробляти певні, приблизно рівні обсяги їжі та її енергетичної цінності, ніж отримати сьогодні 1500 калорій, а завтра - 3000. Вирахувати калорійність страв ви можете за посиланням https://parawoman.ru/7arifmetica_pohudeniya.html

П'яте правило правильного харчування для схуднення. Одного разу мені довелося почути фразу, сказану однієї літньої, але дуже мудрою жінкою, яка зуміла до похилого віку зберегти гарну фігуру і воістину аристократичну зовнішність. Відрізняючись від багатьох в силу свого виховання і культури, вона сказала: «Ми з дитинства привчаємо своїх дітей пити тільки чисту воду». Обов'язково пийте в день не менше півтора літра чистої води.




Шосте правило правильного харчування для схуднення. Є приказка-приповідка, що згадується, як правило, чоловіками: «Раз на добу суп повинен бути в шлунку». І вона, як водиться, вірна. Рідка їжа легше засвоюється, будучи корисною для шлунка і травлення в цілому. Частіше готуйте супи і всілякі рідкі та напіврідкі страви.

Застосовуючи вищевказані поради на практиці, я постаралася привести свій раціон в максимальну відповідність з нормами здорового і правильного харчування для схуднення.

Так як в моїй ситуації питання стояло не лише в нормалізації обміну речовин, але і в позбавленні від зайвої ваги, я постаралася максимально знизити кількість споживаних калорій:

  1. не маючи можливості (а якщо бути чесною, сили волі) відмовитися від домашньої випічки, я замінила пироги, смажені в маслі, на пироги з духовки;
  2. майже повністю відмовилася від майонезу, уживаного раніше скрізь і всюди, замінивши його сметаною середньої або низької жирності;
  3. кетчуп та інші соуси замінила сухими приправами;
  4. стала готувати плов та аналогічні страви, майже не використовуючи масла. Для цього в сковороду наливається трохи води і кидається м'ясо. До того часу, як вода випарується, м'ясо дасть свій природний сік і жир;
  5. урізноманітнила раціон свіжими і свіжомороженими (тушкованими на воді) овочами;
  6. перестала використовувати заправку в салатах зі свіжих овочів. У салат з помідорів, огірків та інших свіжих овочів можна потерти трохи бринзи або додати невелику кількість солі, овочі дадуть сік;
  7. стала практикувати «роздільне» харчування. Згідно з ним, не можна змішувати білкову та вуглеводну їжу. М'ясо, рибу, яйця, сири і т.д. бажано вживати тільки з овочами (виключаючи картоплю). Також, з овочами, але окремо від білкової їжі є картопля та крупи;
  8. якщо обід був щільним або включав жирні страви, десерт із солодкого краще виключити (спільно жири і вуглеводи активніше відкладаються в організмі, перетворюючись на зайву вагу);
  9. знизила спожите кількість солодкого;
  10. цукор переважно замінила медом;
  11. в деяких випадках стала заміняти хліб домашніми сухариками (білий хліб, нарізаний кубиками і підсушений в духовці);
  12. відмовилася від газованих напоїв.
    Я рекомендую так само прочитати статтю Ольги Шеиной на нашому сайті про те, як схуднути без дієт за посиланням https://parawoman.ru/zdorov-ja/shudnennja/1942-shudnennja-bez-diet-ce-najpravilnishe-shudnennja.html

Ще одним важливим зміною стали періодично влаштовуються «розвантажувальні дні».

Як ще правильно харчуватися, щоб схуднути? Це влаштовувати розвантажувальні дні і легкі вечері.

Деякі з нас помилково вважають, що розвантажувальними вважаються «голодні» дні. Це не так. Будучи противником голодування в цілому, я вважаю його прийнятним лише в тому випадку, коли того вимагає індивідуальний стан здоров'я або організму в цілому. В іншому, влаштувати «відпочинок» своєму травленню можна за допомогою скорочення обсягу і зміни складу їжі.

Випробувавши на собі ряд дієт, я почерпнула кілька варіантів розвантажувальних днів, з яких Ви можете вибрати найбільш підходящий і зручний саме для Вас. Дані «рецепти» прийнятно використовувати в якості денного меню або замінювати з їх допомогою окремий прийом їжі (наприклад, вечеря).

Молоко і чорний хліб. Молоко багате кальцієм, в ньому містяться вуглеводи (молочний цукор), деякий відсоток жирів (я волію не знежирене, а молоко середньої або високої жирності). Якщо немає індивідуальних протипоказань, воно корисне для організму, спільно з чорним хлібом, дає відчуття ситості. В середньому, на один день розрахований 1л молока і 100-150г чорного хліба. При бажанні, кількість продуктів можна змінювати.

Яблука. Якщо кислотність шлунка відповідає нормі, то гарною розвантаженням є яблучний день. Яблук можна з'їсти необмежену кількість. Так Ви не тільки влаштуєте відпочинок організму, але і заповните запас заліза, калію та інших корисних мікроелементів, присутніх у складі фрукта.

Гречка або рис. Для такого розвантажувального дня відварюється або (якщо мова йде про гречку) замочується на ніч деяку кількість крупи. Доповненням може служити свіжа терта або приготована в пароварці моркву. Точного обсягу гречки або рису не встановлюється (пам'ятаєте, вибирається тільки один вид крупи на день), тому велика кількість однотипної їжі з'їсти не вийде, але вгамувати голод - цілком.

Кефір. Як і будь-який кисломолочний продукт, кефір корисний для організму, на відміну від цільного молока, він рідше викликає харчову алергію (розлад травлення), тому прийнятний для більшої кількості людей. Випити його можна зразкову 1-1,5 л, при бажанні доповнивши жменею (невеликий) домашніх сухариків.

Капуста. Звичайна свіжа капуста. Її обсяг протягом дня не обмежується.

Кожен з перелічених розвантажувальних днів можна доповнити мінеральної негазованої водою. Бажано влаштовувати розвантажувальні дні не частіше 1-2х разів на тиждень.

Використовуючи на практиці зазначені поради про правильне харчування для схуднення і дні розвантаження, Ви зможете налагодити обмін речовин і, як результат, скинути кілька кілограмів, поліпшити стан шкіри і загальне самопочуття. Слідкуйте за своїм здоров'ям, вибирайте якісні продукти і просто, що не маловажно, частіше посміхайтеся.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!