Рости, коса, до п'ят. Або як позбутися від випадіння волосся?

Густі, блискучі, здорове волосся - мрія кожної представниці прекрасної статі. Але трапляється, що вони починають випадати. Якщо у вас почали випадати волосся, що в цьому випадку робити? Головне, без паніки! Стрес - Перша причина втрати волосся.

Про стрижці наголо і не тільки.

Мені 29 років, з них з довгим волоссям я ходжу року 24. Тобто,
Випадання волосся, що робити Як позбутися від випадіння волоссяпрактично з народження. Пам'ятаю, як мама запитала: «Будемо ростити косу чи зробимо стрижку?» Ми вирішили ростити. З тих пір бажання відрізати волосся у мене не виникало жодного разу. Звичайно, довжина періодично змінювалася, але короткої стрижки не було ніколи.

До слова, коли мені виповнився один рік, наголо батьки мене не стригли, вважаючи це марним архаїзмом. На якість волосся, всупереч Охані бабусь з обох сторін, це ніяк не вплинуло. Коса в мене густа і красива. Пару років тому по роботі я познайомилася з чудовою жінкою, перукарем зі стажем. Наша розмова торкнулася і цієї теми. Майстер зазначила, що стрижка наголо в ранньому дитинстві на ріст і густоту волосся впливу не робить. Їх якість закладено на генетичному рівні. Вона розповіла, що традиція голити дітей відноситься до дохристиянських звичаїв. У ті часи новонароджені часто вмирали на першому році життя. Якщо ж дитина залишався живий, то батьки голили його налисо, залишаючи на голові пучок волосся і перев'язуючи його червоною стрічкою. Стрижка вважалася своєрідним жертвопринесенням богам і гарантією життя малюка.

А з випаданням волосся я зіткнулася в 25 років. Причиною стала вітряна
Випадання волосся Випадання волосся, що робити?віспа, якої мене заразив молодший брат. На шкірі голови у мене було дуже багато оспінок, мабуть, це послабило коріння волосся, і вони почали випадати. Процес випадання волосся тривав кілька років. За цей час я перепробувала безліч косметичних препаратів та салонних процедур. Одні надавали позитивний результат, інші були марними. На щастя, зупинити процес випадіння волосся мені вдалося. Сподіваюся, випробувані методи допоможуть і вам.

Але перед тим, як щось робити з нижче описаних засобів, проконсультуйтеся з
лікарем, тому є протипоказання і потрібна консультація фахівця.

Чому випадає волосся?

Структура волосся (колір, кількість волосяних фолікул, швидкість росту) закладена генетично і вплинути на неї ззовні неможливо. В середньому на голові людини є від 100 до 150 тис. Волосся. Цикл кожного складається з трьох фаз - зростання, проміжної і відпочинку (випадання). У окремого волоса свій «графік» життя. Іншими словами, один волосся росте в певний час, інший в цей же час вмирає, і так протягом усього життя людини. В середньому одна волосяна цибулина здатна «виростити» 25-30 волосся. Багато про життєві фазах волосся не знають і вважають їх випадання наслідком якогось захворювання організму. Насправді випадання певної кількості волосся кожен день вважається нормою. У середньому це 70-100 волосся. Але цифри зразкові. Чим густіше шевелюра, тим більша кількість волосся за день випадає. Для власниць дуже густого волосся нормою може вважатися і 120-150 волосся в день. Тому не лякайтеся!

Фаза росту, або анагену, характеризується активним ростом волосся. Триває цей період від двох до п'яти років і зачіпає одночасно 80-90% волосся. Наступна фаза - проміжна (катагена) - триває кілька тижнів. У цей період зростання 1-2% волосся на голові людини припиняється.

Нарешті, фаза відпочинку, або телогена. Її тривалість - три місяці. У цей період старі волосся змінюються новими. Причому вони ростуть з тих же фолікул, звідки випали старі. Тому так важливо стежити за здоров'ям шкіри голови, адже якщо в результаті неправильного догляду або хвороб цибулина вмирає, новий волосся на цьому місці не виростить. У стадії телогена знаходиться одночасно 10-15% волосся.

Посилено випадає волосся, що робити? Спокій тільки спокій!




Перше правило при посиленому випаданні волосся - не нервувати. Звичайно, слідувати йому важко, коли при кожному митті або розчісуванні виявляєш кількість волосся, явно перевищує покладену в день норму. Але чим більше ви переживаєте, тим сильніше рідшає шевелюра. Мені допоміг такий спосіб зняття напруги. Візьміть аркуш паперу протягом 10 хвилин пишіть на ньому, які у вас красиві і здорові волосся. Наприклад: «Мої волосся дуже красиві. Вони густі, здорові, блискучі. Багато захоплюються моїми волоссям »і т.п. Після кількох таких вправ нервуєш набагато менше. Як кажуть, силу самонавіювання ще ніхто не відміняв. (Рекомендую прочитати статті на сайті "Сонячні руки"
"Секрети самонавіювання"
. і
"Як виконати наші бажання"?
)

При посиленому випадання волосся оОбязательно зверніться до трихолога. Він випише направлення на загальний аналіз крові, естроген і прогестерон, а також на лямблії і опісторхоз. Грамотний лікар порадить перевірити шкіру голови на наявність грибків і зробити спектральний аналіз волосся на мікроелементи за допомогою мікровідеоскопіі.

При відхиленнях в роботі певних систем організму, виявлених за допомогою аналізів, лікар направить вас до вузьких спеціалістів. Якщо результати цілком задовільні, а волосся продовжують випадати, трихолог призначить ряд фізіотерапевтичних процедур, лікувальну косметику, прийом біологічно-активних добавок, спеціальну дієту.

Всі засоби хороші? Все, що я опишу нижче, має споі протипоказання і вимагає обов'язкової консультації лікаря!

Перше, що призначили мені при випаданні волосся, були уколи в сідницю з екстрактом алое вера курсом на десять днів. Ін'єкції болючі, видимого результату я не отримала. Одночасно з уколами мені прописали прийом пивних дріжджів всередину. Курс був розрахований на 30 днів. На процес випадіння волосся вони вплинули мало, а от від проблем зі шкірою обличчя позбавили.




Я стала вивчати літературу. В одній зі статей прочитала про дарсонвалізації шкіри голови при випадання волосся. Пройшла курс з десяти процедур (кожна по 15 хвилин) в поліклініці за місцем прописки. Зазначу, що в салонах краси, де є послуги трихолога, процедура дарсонвалізації варто нез'ясовно дорого. Тому проходите її в звичайній поліклініці у фізіотерапевтичному кабінеті. Робити процедуру потрібно кожен день, максимум через день, інакше сенсу в її проведенні не буде. Результат виявився наявності. Кількість волосся на гребінці зменшилася, шкіра голови стала суші, зникла лупа. Лікар, що виписав мені направлення на дарсонвалізацію, порадила також під час курсу процедур мити голову шампунем, змішаним з двома жовтками, а обполіскувати відваром ромашки або кропиви. Тільки робити це треба на підсушені волосся, так як мокрі корисні компоненти трав не вбирають. Я зупинила вибір на ромашці, тому що волосся у мене від природи русяве, а такому відтінку рекомендують її. Брюнеткам і шатенкам радять кропиву. Відвар зробити просто. Доводьте воду до кипіння, кидаєте чотири столові ложки сухої трави, п'ять хвилин проварюєте на вогні, проціджуєте. Зберігати трав'яний відвар в холодильнику можна максимум два дні. Після цього терміну він втрачає всі корисні властивості. До речі, готувати відвар слід тільки в емальованому посуді! 

Проходьте курси дарсонвалізації по можливості два рази на рік - восени та навесні. У цей час волосся особливо уразливі перед несприятливими факторами (восени це холод, сухе повітря в приміщеннях, навесні - авітаміноз) і їм потрібна додаткова турбота. Робити цю процедуру можна і вдома. У магазинах професійної техніки прилад для дарсонвалізації коштує в межах трьох-чотирьох тисяч рублів.

Ін'єкції краси для збереження волосся.
Наступним етапом у моїй боротьбі за збереження шевелюри стала мезотерапія шкіри голови. Процедура не з дешевих (в середньому один укол краси коштує дві тисячі рублів, а їх потрібно вісім-десять), але себе виправдовує. Не можу сказати, що завдяки мезотерапії процес випадіння волосся повністю припинився, але після курсу з десяти процедур я помітила багато молоденьких волосся. Вони стали активно рости! Фахівець, якого я відвідувала, рекомендувала одну процедуру на тиждень. Це не дуже боляче. Найнеприємніше, коли роблять укол в районі скроневої частини голови, але в цілому терпимо.

При випадання волосся про вітаміни замовте слово.

Одночасно з мезотерапией я брала виписаний лікарем всередину комплекс з вітамінів, амінокислот, мікроелементів і рослинних екстрактів. Рекомендується не тільки при випаданні волосся, але і для зміцнення нігтів, поліпшення зовнішнього вигляду шкіри обличчя. При інтенсивному випаданні волосся слід застосовувати по дві капсули три рази на день протягом місяця. Потім два місяці застосовують по одній капсулі також три рази на день. Робити це краще після їжі. Капсула розчиняється в шлунку, якщо ви не поїли, то після прийому таблетки можливі нудота, неприємні відчуття. Препарат дуже гідний. Випадання волосся приходить до нормальних показників. Рекомендується пропивати його восени і взимку по місяцю. (Назви писати не буду, тому що у вас можуть бути протипоказання. Рекомендую проконсультуватися і дізнатися подробиці у свого лікаря).

Що ще стосується комплексів, то, звичайно, варто згадати про вітамін С і «Аевіте». Вітамін С взагалі дуже важливий для збереження краси та молодості. Застосовуйте його з розрахунку одна таблетка на кг ваги (в подібній дозуванні двічі на день), після їжі, так він краще засвоюється організмом. «Аевіт» застосовують по дві капсули один раз на день протягом двох-трьох місяців. Коли вирішите припинити прийом препарату, робіть це поступово. Перший тиждень пийте його через день. Потім через кожні два дні, потім через три.

З натуральних вітамінів зверніть увагу на лляне масло. Його застосовують по
1-2 столової ложки натщесерце вранці, поки не набридне. Цінність лляної олії - в поліненасичених жирних кислотах. Наш організм не здатний синтезувати їх самостійно, ми можемо доставити їх в організм тільки ззовні. Перший час буде нелегко змусити себе проковтнути дві ложки олії, до того ж воно не володіє високими смаковими якостями, але поступово ви звикнете. Як бонус - не тільки красиві і блискуче волосся, але і поліпшення шкіри. Вона перестане лущиться, стане більш зволоженою. Про те, як відростити довге і густе волосся, читайте статтю
"Кілька порад про те, як відростити
довгі і густі волосся? "

Холодні методи при випадання волосся.

Не обійшлося без кріотерапії. За допомогою дерев'яної палички, оберненої на кінці ватним тампоном і змоченою в озоне, лікар протягом 15 хвилин по проділах обробляє шкіру голови. Озон давно відомий своїми властивостями. Він стимулює работку клітин, допомагає обмінним процесам, активує мікроциркуляцію, живить волосся, зміцнює цибулину, позитивно діє на глибокі шари епідермісу. Результат - волосся блискуче, сильні, здорові, доглянуті, шкіра голови чиста, без дерматологічних дефектів. Рекомендований курс - десять процедур через кожні два дні, потім перерва два-три місяці і ще один курс. Головне - знайти досвідченого фахівця. В іншому випадку є ризик зміцнити коріння волосся, але позбутися їх обсягу, так як при контакті з озоном волосся легко ламається. Досвідчений лікар обережно обробляє їм тільки коріння, не торкаючись всій густоти. Якщо є проблеми зі шкірою обличчя, попросіть доктора «пройтися» по запалених ділянок. Прищики зникнуть.

Не поспішайте відразу після сеансу озонотерапії бігти додому або у справах. Посидьте хвилин 10-15, відпочиньте, випийте чаю. Якщо проходите курс взимку, перед виходом на вулицю обов'язково вдягайте головний убір.

Випадання волосся можна перемогти! Як це не банально, але головна причина
порідіння шевелюри лежить у нас в голові. Чим менше думаєш про це, тим краще «ведуть» себе волосся. Коли розчісуєте їх, не поспішайте, на ніч обов'язково заплітайте їх в нетугу косу. Можна спробувати аромарасчесиваніе. Вам знадобиться дерев'яний гребінь або гребінець з натуральної щетини. Щітки з інших матеріалів не рекомендуються, так як при взаємодії з ними компоненти аромамасел вступають в окислювальні реакції, які здатні завдати шкоди волоссю. Капніть на гребінець кілька крапель олії (не більше п'яти), злегка розітріть. Починайте з-решт, якщо волосся довге, поступово рухаючись до коріння. Якщо волосся коротке, то навпаки. Тривалість - п'ять-сім хвилин. Краще цю процедуру проводити перед сном, щоб за ніч волосся наситилися корисними компонентами масел. Можете використовувати будь-яке, яке подобається вам за запахом. Найбільш корисними для волосся вважаються масла розмарину, апельсина, іланг-ілангу, троянди, імбиру. Про аромотерапию рекомендую прочитати статтю
"Ефірні олії: з чого почати?".

До слова, фарбування волосся на їх посилене випадіння не впливає. Звичайно, якщо процедура зміни кольору проводиться досвідченим майстром і якісними фарбами. І якщо ви цим не зловживаєте, не перетворюючись протягом одного тижня з платинової блондинки в пекучу брюнетку і назад. Також на позитивний результат битви за шевелюру ніякого впливу не робить рада багатьох фахівців підстригти волосся коротше. Пояснюють це нібито тим, що довгий волосся важкий, тому більш схильний випадання. Це не правда. Просто коли волосся коротке, при випаданні вони не викликають такого жаху, як довге волосся (через довжину кількість випали волосся здається великим, ми починаємо нервувати, а цього, як ми ж знаємо, робити не можна).

Гребінці міняйте кожні півроку. Віддавайте перевагу щіток зі змішаної щетини. Бажано мити їх щотижня з господарським милом.

Користуйтеся професійними шампунями і кондиціонерами. Якщо
укладаєте волосся за допомогою фена або прасок, придбайте спрей або масло з термозахистом. Якщо відвідуєте солярій, обов'язково покривайте голову хусткою. Шапочки, які пропонують в солярії, малоефективно захищають від шкідливого впливу штучного сонця.

Дуже допомагає при боротьбі з випаданням волосся масаж з кухонною сіллю. Масажуйте протягом десяти хвилин чисту шкіру голови, потім сполосніть волосся і укладіть як звичайно. Результат помітите через десять процедур.

Краси вам зовні і всередині! Оксана Чистякова. Є протипоказання. Потрібна консультація фахівця.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!