Втома, і як з нею боротися? При хронічній втомі значення відпочинку неможливо переоцінити!

Буває так, що є сім'я, друзі, улюблена робота або навчання, звичний ритм життя, але в якийсь момент людина починає відчувати втому. Руки опускаються, пропадає бажання що небудь робити, радість життя тьмяніє, виникає відчуття, що біжиш по замкнутому колу, рутинному і набридливому. Загалом, втому.

Що ж робити людині в цьому випадку? Стільки вже рад написано на тему: «Втома і як від неї позбавитися, що не хочеться повторюватися», так що спробую не повторюватися.

Мабуть, головне, це зрозуміти, звідки «ростуть ноги» у вашої втоми? Не потрібно з ходу мучити себе питаннями про те, як позбутися хронічної втоми, підвищити настрій і почати відчувати радість життя?

Спочатку скажіть собі СТОП! Усвідомте, що саме вас турбує, чому сили і радість витікають кудись?

Є кілька основних причин:

- фізична втома,

- емоційна втома,

- прийшов час міняти щось в житті.

Фізична втома.

Дуже часто можна побачити, що сучасні люди намагаються «все встигнути», «заробити всі гроші», Тобто беруть на себе підчас більше, ніж вони можуть зробити, осилити (або, принаймні, не можуть тривалий час перебувати в обраному ритмі). Багато людей починають відчувати почуття провини або відчуття, що вони стоять на місці, даремно витрачають час, якщо вони щохвилини не роблять щось, якщо вони просто присіли відпочити! Це постійна робота, домашні справи, якісь турботи, купа необхідних, невідкладних справ.




Все б чудово, от тільки людина не машина (а в машині і в тій зношуються деталі, кінчається заряд і паливо). Щоб були сили і бажання щось робити - людині просто необхідно звідкись брати енергію. Ніякі допінги, наднові ліки та вітаміни не замінять вам повноцінного відпочинку. Втома має тенденцію накопичуватися, а ваш організм буде зношуватися і хворіти, якщо активність не чергувати з розслабленням, роботу - з відпочинком. Так багато людей намагаються замінити повноцінний відпочинок, наприклад сон, кружками кави (або іншими допінгами), сигаретами, таблетками для «бадьорості». Не треба обманювати себе. Всі ці хитрощі тільки шкодять вашому організму, особливо при тривалому застосуванні. Організм все одно візьме своє, тільки він може змусити вас відпочити, давши вам хвороба чи інші життєві обставини.

Так чи не простіше дозволити собі відпочивати регулярно ?! Просто висипатися або, принаймні, більше спати - раніше лягати в будні дні, а у вихідні взагалі вставати тоді, коли ваш організм сам скаже вам, що виспався. Іноді відкласти свої домашні справи і ввечері погуляти, або просто полежати / поніжитися у ванні. Якщо ви вважаєте, що гуляти вам зовсім ніколи - відкривайте навстіж вікна в квартирі і дихайте повітрям, спите в добре провітреній кімнаті! Не можете відкласти всі справи ввечері - НЕ напихати собі допінгами для бадьорості, замініть звичну кухоль кави тридцятихвилинної відпочинком (просто полежіть, розслабтеся), а вже потім приступайте до своїх справ.

Привчіть себе робити вранці невелику зарядку (хоч на 5 хвилин), і невеликі розминки шиї, плечей, рук, попереку протягом дня. Ми частенько незручно / неправильно сидимо, ходимо, лежимо, або просто багато сидимо, виходячи з нашої повсякденної діяльності. Зарядка і розминки - це компенсація цим «неправильностям», це дозволяє нам відчувати себе бадьоріше, позбавлятися від болю в спині, шиї і суглобах, і запобігати їм.

Було б чудово частіше ходити пішки - це хороша і корисна активність, чудово позбавляє від емоційної втоми. Якщо у вас є можливість регулярно займатися спортом, йогою - то це взагалі чудово для здоров'я - людині важлива м'язова активність, особливо як зміна діяльності (якщо ваша робота пов'язана в основному з розумовою діяльністю, тим більше, якщо ви багато часу проводите сидячи!).

Емоційна втома.




Людина не може постійно перебувати в стан напруги, постійно бути вкрай зібраним, дуже активним. Якщо прислухатися до себе, то стає ясно, що в якийсь момент ми втомлюємося від «невідкладних» справ, від обов'язків, від необхідності вирішувати якісь питання, нести відповідальність, бігти, відповідати на дзвінки, і взагалі від життя за графіком. Я не кажу, що треба заохочувати згубний неробство і безвідповідальність! Я просто кажу, що людині потрібен відпочинок від справ, від заведеного щоденного кола.

Навіть якщо ми самі вибрали певні справи і обов'язки, певний ритм життя, якщо навіть це цікава робота чи навчання, то з часом все одно може виникнути відчуття, що ти не належиш собі, що ти просто зобов'язаний підкорятися обраному графіком, що ти не можеш зійти з цього кола, загалом - втома від усього навіть самого цікавого. Я не пропоную міняти докорінно життя - йти з роботи або кидати навчання. Я просто кажу, що не треба доводити себе до стану втоми, коли виникає апатія і нічого не радує!

Необхідно вносити різноманітність у своє життя.

Треба час від часу відключатися від усіх справ, влаштовувати собі повноцінні вихідні. Вимикати телефон, щоб не було необхідності дзвонити і приймати дзвінки, щоб не треба було вирішувати якісь питання - майже всі справи можуть почекати до буднів. Треба щоб обов'язково на тижні були повноцінні вихідні, коли ви самі вирішуєте, куди зараз піти і що робити, коли не треба вставати по будильнику, не треба нікуди бігти, коли все можна робити не поспішаючи і з задоволенням, або нічого не робити взагалі.

Але не тільки у вихідні, а й у будні дні має бути час для відпочинку, має бути особистий час - для улюблених справ (полежати у ванні, почитати книгу, подивитися фільм, поспілкуватися з коханою, з друзями ...).

Взагалі, що стосується улюблених справ (крім навчання і роботи, навіть якщо вони в радість) - обов'язково знаходите для них час. Особисто у мене (і я думаю у багатьох) в потоці справ, якщо не знаходити часу на себе, саморозвиток, розваги та відпочинок, може виникнути відчуття, що я пропускаю щось в житті, чогось важливе і цікаве не встигаю. А це негативно впливає на мій настрій, не дає мені повноцінно відчувати радість життя.

Тому знайдіть час, щоб почитати книгу, яку давно купили, і все немає часу прочитати (або купите її, якщо мріяли про неї). Мені подобається час від часу перечитувати статті на нашому сайті "Сонячні Руки" і книги Анастасії Гай. Особливо "Не літайте зі слонами, або принципи щастя". Читаєш - і така легкість в душі, так добре стає!

Знайдіть час подивитися цікавий фільм, купіть диск або знайдіть його в інтернеті. Непогано б час від часу ходити в кінотеатри, в театри, на виставки (дивлячись, що цікаво саме вам, може бути ви із задоволенням сходили б потанцювати - це хороший викид енергії і заряд гарного настрою). Просто знайдіть час погуляти, посидіти з коханою в кафе, або просто посидіти вдома удвох і поспілкуватися на цікаві для вас теми, згадуючи щось, ...

На що у вас ще зазвичай не вистачає часу? Може вам давно необхідно відвідати салон краси, поміняти кардинально зачіску, зробити денний макіяж, оновити гардероб, але все колись - влаштуйте собі у вихідний похід по магазинах, примірявся на себе різні образи, перетворюється і отримуйте задоволення! А може ви давно хотіли приготувати щось смачненьке і влаштувати романтичний вечір - знайдіть час і обов'язково зробіть це, придумайте щось незвичайне, витратьте навіть трохи більше часу, але зробіть собі і близьким приємне, щось нове, що допоможе вам так ж зняти відчуття втоми. Не треба перетворювати життя в рутину, в набридле одноманітність.

Знаходьте час на спілкування з друзями. Зустрітися, сходити кудись разом, запросити їх в гості або побувати у них в гостях, просто зателефонувати їм або написати листа.

Чудовий відпочинок - зміна обстановки. Залежно від ваших можливостей і пори року - це може бути поїздка в інше місто, на курорт, в ліс з наметом, на озеро на риболовлю, на пляж, в парк на пікнік.

Навіть 1-2 дні проведених поза домом заряджають емоціями, дають нові враження і допомагають свіжим поглядом дивитися на начебто звичні речі (звичайно, я маю на увазі відпочинок на природі, час у гостях або на курорті) і позбутися втоми.

Ґрунтовні зміни в житті.

У рідкісних випадках, але все ж так буває, що ви відпочили морально і фізично, ви намагаєтеся взагалі регулярно відпочивати і вносити в життя приємну різноманітність, але щось вас гризе, щось не дає відчувати радість. Тоді варто подивитися уважніше на своє життя і задати собі питання. Від чого я так втомлююся? Що мені не подобається в моєму житті? В роботі? У навчанні? У повсякденних справах? Чого мені не вистачає, щоб відчувати радість? Або що варто змінити, прибрати з моєї нинішньої життя? Відповівши на питання - дійте.

Знаходьте час для відпочинку, позбавляйтеся від втоми і цінуєте своє життя, отримуйте від неї задоволення.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!