Верушка

Прусська красуня графиня з російським псевдонімом Верушка стала обличчям 60-х, звела боді-арт в статус мистецтва і була музою для багатьох художників і фотографів.

Верушка (Віра фон Лендорфф) - нащадок старовинного графського роду. Народилася в Східній Пруссії (сучасний Калінінград) у величезному багатому маєтку, століттями належав її родині.

Псевдонім Верушка використовувався для виходу в світ. Вона стала однією з найбільш затребуваних і обговорюваних моделей в моді 60-х. У 70-х Верушка пішла з fashion-індустрії, але продовжувала зніматися. Вона епатувала публіку, з'являючись на фото то оголеною, то розфарбованої під ігуану і тропічні квіти.

Перш ніж увійти у світ мистецтва з відомою серією тілесної живопису, Лендорфф працювала з багатьма відомими фотографами, включаючи Хельмута Ньютона.

Їй приписували романи з багатьма голлівудськими знаменитостями, в тому числі з Джеком Ніколсоном та Аль Пачіно.

Мода ... У ній Верушка розчарувалася ще тридцять років тому. «Мода буржуазна і нудна, - говорить вона. - І ті, хто працюють в ній, рано чи пізно втрачають індивідуальність ». За народженням Віра фон Лендорфф - аристократка до мозку кісток, і тому свою особистість вона вміла цінувати набагато вище суконь від Dior та швидкоплинної слави.

 

«Я народилася в 1939 році. Мій батько був граф фон Лендорфф. Моя мати - графиня фон Кальнайн. Вони обидва зі Східної Пруссії, там я і народилася - в болотах Маурзее. Тоді це місце належало Німеччині, а тепер там Польща.

Мого батька стратили, а нас - мою сестру і мою матір - відправили у в'язницю Цайтхайнхоф. Але в цей час ми не знали, де ми, бо гестапо схопило нас вночі. Це був не зовсім концтабір, це був спеціальний табір, куди відправляли всіх дітей таких людей. Для Гітлера ми були гіршими з усіх німців, ми зрадили його. Нас мали відправити в Сибір і знищити. За два чи три тижні до кінця війни нас випустили, тому що у матері були великі зв'язки.

Ми росли в Західній Німеччині як цигани, бо втратили все. Деякий час ми жили у друзів, у яких був будинок. Потім вони їхали. Ми переїжджали щороку. Я змінила 13 шкіл.

Коли мені було 18, я вчилася в художній школі в Гамбурзі. Потім я поїхала малювати в Італію. Я була у Флоренції, і одного разу на вулиці незнайомий чоловік підійшов до мене і запитав, чи не хочу я сфотографуватися. Італійські колекції показували в Палаццо Пітті і Палаццо Строцці, і він відвів мене туди, до всіх цих Кутюр'є.

Я дуже соромилася. Ви пам'ятаєте Ніко, співачку з групи Velvet Underground? Вона теж трохи працювала моделлю, і я пам'ятаю, як вона сміялася, закинувши голову, коли побачила мене. Не знаю чому. Мені було страшенно соромно.

Загалом, я почала зніматися для італійських журналів. Я наслідувала тим моделям, яких бачила в Палаццо Строцці, бо насправді не знала, як це робиться. Я щосили позувала, уявляєте? У мене до цих пір збереглися фотографії. Це дуже смішно.

Там я познайомилася з Деніз Сарро. У той час вона в світі моди була відомою людиною. Схожа на Грету Гарбо. Хельмут Ньютон дуже багато її знімав, чудові фотографії. Вона працювала на показах у Діора і якийсь час знімалася у Жан-Лу Сьеффа. І вона мені сказала: «Мені подобається твоє обличчя, і я думаю, з тебе вийде чудова модель. Тобі потрібно поїхати в Париж ».

А ще до того один її приятель, поляк, приїжджав до Німеччини провідати мою матір. Не знаю, як це вийшло, але він сказав мамі, що знає найбільше модельне агентство в Парижі - агентство Доріан Лі.

Мене це трохи зацікавило, але не особливо, тому що в той момент я якраз вчилася малювати. Він запропонував влаштувати з нею зустріч. Він сказав: «Вона приїжджає в Берлін. Чому б тобі з нею не познайомитися? »

І ось я поїхала до Берліна і прийшла в готель до Доріан.

Вона сказала: «Да-а, можна спробувати, але ви така висока, навіть не знаю. Подивимося. Приїжджайте в Париж ». І я поїхала до Парижа, але роботи для мене не було. Я була занадто висока. І мені, звичайно ж, все було мало. Вони вважали жіночі коліна потворними і весь час натягували на мене спідницю. Крім того, у мене було абсолютно дитяче обличчя, і в поєднанні з моїм ростом це виглядало дивно. Моє обличчя належало «Elle», а тіло - «Vogue», і ні те ні інше не працювало.

Через рік в Парижі я познайомилася з Ейлін Форд. Вона побачила мене у Доріан, коли приїхала за новими колекціями Вона сказала: «Ой, вам потрібно в Штати. Ви висока блондинка, а це якраз те, що нам подобається. Ви повинні приїхати в Нью-Йорк ».

Але коли я добралася туди, Ейлін повела себе огидно. Вона сказала, що ніколи мене не бачила. Вона мене не знає! У Парижі вона говорила, як добре, що я блондинка. А там вона заявила, що мені треба пофарбуватися в чорний колір, і послала мене до найдорожчого перукаря. Мені довелося віддати йому всі гроші, які я взяла з собою, - за зачіску!

Потім вона сказала: «Ніколи не їздите на таксі, ви тут нічого не заробите, так що ходіть пішки. І скиньте вагу, ви занадто товста ». Я ніколи не була товстою. Вона відправила мене до адвоката, робити робочу візу. Я приходила до нього три рази, а потім він сказав: «Слухайте, мені шкода ваших грошей. Я повинен зізнатися, що Ейлін веліла мені не робити вам візу ».

Але вона не хотіла, щоб він розповідав про це мені! Вона була така погань! Щоп'ятниці вона говорила агентам: «Виженіть її». А вони завжди відповідали: «Та нічого, нехай хоч вихідні нормально проведе».

Так тривало якийсь час.

Нарешті в 1964-му я повернулася до Європи і ще трохи повчитися в Італії. І там я сказала собі: треба щось придумати, бо тепер я точно знаю, чого робити не можна. Не можна приходити до фотографів і показувати пробні знімки. Так роблять сотні дівчат. Потрібно, щоб тебе не забули, щоб вони сказали: «А ось у цій дівчині щось є».




Я в собі не сумнівалася. Я знала, що в мені є щось цікаве, і хотіла попрацювати над цим. І я сказала собі: гаразд, тепер треба постаратися, щоб інші теж це побачили.

І я вирішила перетворитися на зовсім іншу людину. І отримати від цього задоволення. Я стала винаходити цієї нової людини - я вирішила стати Верушка. Верушка мене звали в дитинстві. Це означає «Маленька Віра». А оскільки я завжди була занадто високою, я подумала, що буде забавно називатися Маленькій Вірою. І здорово було мати російське ім'я, бо я ж і сама була зі Сходу.

Я вирішила, що Верушка буде ходити в чорному. У той час чорне ніхто не носив. Я купила дешеву копію пальто від Givenchy - дуже вузьке, тільки донизу трохи розширюється, і коротке, ледве коліна прикриває, чорну оксамитову капелюх і дуже м'які чорні замшеві туфлі, яких тоді теж не носили. У них можна було ходити безшумно, як дикі звірі. Мені здавалося, у мене через них дуже красива хода. Коли я входила в кімнату, я була дуже схожа на дикого звіра.

І ось я повернулася і пішла прямо до Барбарі Стоун. Я сказала їй: «Ти повинна розповісти фотографам, що якась дівчина приїхала зі Сходу, начебто з Росії. Ніколи не говори нічого певного про те, звідки саме. Вона хоче переїхати в Штати і зустрітися з вами, тому що їй подобаються ваші фотографії. Вона дуже цікавиться фотографією. Вона взагалі дуже незвичайна дівчина. Ви повинні на неї подивитися ». І звичайно, вони дуже часто говорили так, тому що їм потрібні були незвичайні дівчини.

Я приходила і казала: «Здрастуйте, як ся маєте?» А вони відповідали: «Можна подивитися на ваші фотографії?» А я говорила: «Фотографії? Я не ношу з собою фотографії. Навіщо? Я знаю, як я виглядаю. Я хочу подивитися, що робите ви ».

І звичайно, їх це чіпляло. Я пам'ятаю, Пенн сказав: «А ви не могли б зайти в« Vogue »? І він подзвонив.

З моєї першою поїздкою в «Vogue» вийшло дуже смішно. Я вже бачила Вріланд в «Harper's Bazaar», і вона говорила щось на кшталт: «О, у вас чудові ноги!» Або «У вас відмінний кістяк». А тут, в «Vogue», вона сказала: «Хто ця дівчина? Запишіть мені її ім'я. Верушка? Верушка, я скоро з вами зв'яжуся ».

Вріланд весь час зі мною працювала. Я дзвонила їй і говорила: «Слухайте, я хотіла б зняти серію фотографій на березі, в прикрасах». І вона відповідала: «Беріть все, що потрібно, і їдьте», а потім все публікувала.

Дуже скоро ми стали командою. Як з Джорджо (Сан-Анжело, стиліст, який пізніше став дизайнером). Ми багато часу провели разом, багато їздили. Разом працювати і разом їздити, от і всі наші розваги. Почали працювати в студії самі по собі, ночі безперервно там сиділи. Ми багато придумували, працювали з тканинами. Без Вріланд нічого б у нас не вийшло.

Так що я прекрасно працювала, як Верушка. Людям я подобалася. Потім я познайомилася з фотографом Франко Рубартеллі. Це було в Римі. Він був одружений на гарній білявою швейцарці. Ми з нею були трохи схожі, тільки в неї волосся набагато красивіше.

Перші фотографії для американського «Vogue» він знімав з неї - чорно-білі, під диким кутом, і вона при цьому робила всякі дивні рухи. Я це побачила, і мені дуже сподобалося, і я зустрілася з ним у Римі, ми зробили кілька фотографій і дуже подружилися. «Vogue» хотів розірвати контракт з ним. Але потім вони побачили, які у нас вийшли фотографії, і відновили контракт.




Потім в «Vogue» захотіли, щоб я попрацювала і з іншими фотографами. І я поїхала до Японії з Аведоном. Але мені хотілося працювати з кимось, хто працював би тільки зі мною. І тому я дуже багато робила знімків з Рубартеллі, а Діку (Аведон) це зовсім не подобалося, бо Рубартеллі був страшенно ревнивий і постійно набивався мені, навіть в студію. Так, з цією парочкою була проблема.

Це було якраз перед "« Blow-up ».« Blow-up »зробив мене страшно знаменитою. Антоніоні бачив мене в Лондоні, де я працювала з Девідом Монтгомері. Я дуже захоплювалася ним як режисером.

Якось вночі він прийшов, коли мене знімали, і просидів дуже довго, не кажучи ні слова, а потім попрощався і пішов. І ось, коли я повернулася з Японії, дзвонить мені Антоніоні і каже: «Мені б дуже хотілося, щоб ви знялися в моєму фільмі».

Я була шалено щаслива. Але всі інші - особливо Рубартеллі - прийшли в лють. Він сказав: «Ні, не роби цього, не роби цього!» Але я була впевнена в собі. Я сказала: «Я це зроблю».

Коли я знімалася в «Blow-up», я диміла як паровоз. Це було приголомшливо. У той час палити було не прийнято. А після фільму стало модно. Всі курили.

Після «Blow-up» я вже не так трималася за Рубартеллі. Я отримувала морі пропозицій і всім відмовляла, бо Франко страшно ревнував. Я адже була ще недосвідчена.

До Рубартеллі я ніколи не жила з чоловіком і думала: ну ладно, всі чоловіки такі. Вони просто жахливі ревнивці. Мені це здавалося жахливим, але деякий час я терпіла. Але потім я вже не могла більше терпіти, і я сказала: «Ні, це неможливо».

Ми були разом п'ять років, до початку 70-х. Я вже майже розійшлася з ним, але як раз в цей час ми знімали фільм «Стоп, Верушка». Я дуже сердилася, не хотіла, щоб моє ім'я було в заголовку, люди могли б подумати, що це моя історія. Але він все одно зробив по-своєму. Вклав у нього всі свої гроші, і сталася катастрофа. Фільм вийшов, успіху не мав, а в нього було стільки боргів, я думала, йому доведеться виїхати з Риму. Він поїхав до Венесуели і став там продюсером, ми більше ніколи не бачилися.

Перший раз я зробила кам'яне обличчя на терасі в Римі, де ми жили з Франко. Я була одна, засмучена, і я сказала собі: «Що буде зі мною? Ким я тільки не була! У мені стільки різних жінок ».

Я вже малювала себе в образі тварин і рослин. Ні, подумала я, краще я зовсім зникну і стану каменем. І я побачила, як прекрасна структура каменю тераси. І я взяла фарби, дзеркало і постаралася намалювати це на моєму обличчі. Прийшов Рубартеллі, побачив це і сфотографував мене. А потім я робила це набагато краще, для фільму «Стоп, Верушка». У мене був спеціальний гумовий скальп, і навколо були камені, і я лежала на камінні. Камера показувала камені, камені, камені - а потім один з каменів відкривав очі і дивився на вас.

І потім я зникла, здається в 1971-му. Мої останні фотографії так і не були видані. Дік Аведон вирішив зняти всю паризьку колекцію тільки зі мною. І ми поїхали в Париж з Арою Галант, яка займалася волоссям, і Сержем Лютенс, відмінним візажистом. Він багато годин робив мені макіяж, а потім Ара зробила моє волосся спереду дуже білими і дуже довгими.

Нам не сподобалося, як це виглядало. Ми хотіли все поміняти. Ми вирішили зробити що-небудь інше - попрацювати в перуці або ще що-небудь. Ми експериментували.

Але потім Алекс Ліберман і Грей Мірабелла, яка щойно змінила Діану Вріланд на посту головного редактора «Vogue», подивилися на фотографії і теж залишилися незадоволені. Їм не сподобалося, як я виглядаю. Грейс Мірабелла любила цілком певний тип зовнішності. І вона хотіла, щоб і я виглядала так.

Я відчула, що вони хочуть змінити мою особистість на щось, що користується попитом. Вона сказала: «Люди тебе впізнають». А я сказала: «Ні. Візьміть для цього іншу дівчину ». І вони дійсно попросили іншу дівчину. А я дуже довго не працювала моделлю.

Звичайно, я була моделлю, тільки нетиповою. Може бути, я невдала акторка. Я ставилася до всього цього, як до довгої п'єсі. Мені ніколи не подобалося виглядати весь час однаково: інакше я б не протрималася так довго в цьому бізнесі.

Коли я подорожувала з Джорджо Сант-Анджело, ми навіть розрізали одяг, якщо вона нам не подобалася. Всі дизайнери були щасливі, тому що фотографії виходили просто відмінні. Тепер все зовсім по-іншому. Обов'язково має бути видно сукню. Це дуже важко поєднати з тим, як працюю я.

Я ніколи не любила рекламу. Вони хотіли випустити горілку «Верушка», але потім страшенно розсердилися, коли побачили, що я розфарбовувати під стіни. А я б навіть за мільйон доларів не віддає свободи самовираження.

Я подзвонила Діані Вріланд з приводу цього контракту. Я вже вирішила сказати ні, але хотіла почути її раду. Вона сказала: «Верушка, будь дуже, дуже, дуже впертою, а потім скажи ні». Мені це страшенно сподобалося.

Я жила в Німеччині з 1971 по 1976 рік. Навколишній світ більше не цікавився тим, що я могла робити в якості моделі, так що я просто сказала: «Гаразд, займуся чим-небудь іншим». Це було цілком природно.

Я почала займатися малюванням на тілі разом з Хольгером Трюльчем. У мене був будинок, я жила там з Хольгером, ми розписували моє тіло, і я зливалася з пейзажем. Це була модельна кар'єра навпаки. А потім ми стали малювати на сукнях. Це була пародія на модельний бізнес. Я розфарбовувала себе під чоловіка ».

Цього року, 14 травня, Верушка виповнилося 72 роки. Як і в 60-е, вона носить розпущене волосся. Фігура її збереглася відмінно, а причину Віра не приховує: «Я в дитинстві мало їла, бо їсти було нічого».

Одягається колишня топ-модель абсолютно несолідно: на голові бандана або хустку зі стразами, яскраві, підв'язані шарфами кардигани в підлогу, черевики від Вів'єн Вествуд і окуляри з помаранчевими листям.

Графиня займається мистецтвом, благодійністю, знімається в кіно, а віднедавна ... знову виходить на подіум.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!