Як виховувати дитину без покарань?

Майбутні батьки з трепетом і хвилюванням чекають появи в їхній родині малюка. І часом їх охоплює тривога, чи впораються вони, чи все зроблять правильно, чи достатньо у них сил, досвіду, знань, можливостей.

Найчастіше ці хвилювання стосуються матеріальної сторони життя. Моя тривога була іншого характеру, я дуже хотіла бути своїй дитині хорошою, люблячою мамою і одним, розуміти його, виховувати впевненим у собі, щирим, життєрадісним, сильним, добрим, розумним.

І найголовніше, мріяла про близьких і довірчих відносинах з дитиною. Але я зовсім не знала, як це зробити.

І ось мій син з'явився на світ, яке це було щастя і радість для мене і всієї родини. Звичайно, не обійшлося без курйозів, безсонних ночей і втоми, але все це швидко забувалося, і від одного присутності в нашому житті цього славного малюка серце наповнювалося ніжністю і любов'ю.

Я не знала, як вчинити




Час йшов, син ріс і чим старше він ставав, тим більше виникало ситуацій, в яких я не знала як вчинити, як виховувати, пам'ятаючи про те, яким я хотіла бачити його і наші відносини. Часом я відчувала розпач і безсилля, злилася на себе і сина, і виразно бачила, що в мене не виходить бути такою мамою, як я мріяла, нічого не виходить.

Одного разу я нашльопала дитини, я була в люті від його поведінки. Пізніше син тихенько сидів у своїй кімнаті, а я плакала від болю і безсилля, що ж буде з нами далі, до яких наслідків призведе таке моє виховання? Куди зникла радість, ніжність, любов і щастя? Мені стало страшно.

Я знайшла те, що шукала

Мені пощастило, дуже. Я знайшла те, що шукала. Знайшла способи виховувати сина без покарання, більше розуміти і підтримувати його, відчувати себе гарною, люблячою мамою.




Через 2 місяці буде 20 років, як з'явився на світ мій син. Він уже зовсім не малюк, він гарний, сильний, добрий, розумний, самостійний, упевнений у собі молодий чоловік.

Ми завжди раді нашим зустрічам, з цікавістю розповідаємо і слухаємо один одного, любимо подорожувати і відпочивати разом, допомагаємо один одному у навчанні, роботі та домашніх справах.

Звичайно, бувають і розбіжності, і невдоволення, але зараз ми знаємо, як змінити ситуацію, як поліпшити наші відносини, і це дає спокій і впевненість у майбутньому!

Як поліпшити відносини з дітьми?

Яким чином ми можемо поліпшити наші відносини з дітьми і дати їм відчути себе коханими і важливими для нас?

  1. Слухайте дитину чуйне. Будьте спокійні, уважно слухайте повне пояснення, не переривайте і не оцінюйте.
  2. Ставтеся з повагою до нього, його прагненням і мріям.
  3. Приділяйте дітям час, коли вони ведуть себе добре, а не тільки тоді, коли вони починають вести себе погано.
  4. Коли не знаєте, як вчинити, задайте собі питання «А як би я хотів, щоб мій батько вступив в даній ситуації?»
  5. Подбайте про себе і пройдіть навчання на тренінгу «Секрети дитячої поведінки». Подаруйте собі почуття радості і задоволення від виховання.

Нехай ваше серце наповнюється ніжністю і любов'ю при вигляді вашої дитини або згадці про нього.

Автор статті: Світлана Почекутова

(Консультант-психолог, тренер GRC-Центри взаємин)

м Кемерово



Увага, тільки СЬОГОДНІ!