Чому любові буває мало?

Чому любові буває мало?Нам іноді здається, що кохання ніби не вистачає. Головою ми розуміємо, що нас люблять. Однак десь у глибині нашого єства сидить маленький зголоднілий по любові дитина і час від часу говорить «Мені мало! Це не те, що я хочу насправді! »

Ми ростемо, а дитина всередині нас - ні. І якщо спочатку нам не вистачає любові батьків, то з часом нам перестає вистачати любові нашого партнера. Вона ніби поступово йде з відносин. І одна з причин цього догляду любові пов'язана з тим, що не всі прояви любові були присутні в нашому дитинстві.

Наприклад, у моїй батьківській родині не дуже-то було прийнято обійматися. Коли я вже стала дорослою - я зіткнулася з тим, що мені це складно робити. І щоб не потрапляти ось в такі складні незручні ситуації - я всіляко давала зрозуміти, що всі ці «телячі ніжності» - не про мене.

Я пам'ятаю дуже яскравий момент, коли я зрозуміла, що ж насправді відбувається в моєму житті з обіймами. Я потрапила в компанію людей, де при зустрічі і при розставанні було в порядку речей обійняти один одного. І я чесно це робила, але я нікому не говорила, що мені це подобається.




Більше того, роблячи це, я відчувала деяку незручність, мені було незручно і, мабуть, навіть соромно. Одного разу, в черговий раз заходячи в кімнату, куди до мене зайшли пара людей і їх всі почали обнімати, я теж подумки приготувалася до чергової порції обіймів.

І ось одна жінка мене бачить, радісно каже моє ім'я, вітається і вже навіть розкриває руки, щоб мене обійняти, але замість цього вона в якийсь момент каже: «Ааа ... ти ж не любиш обніматися ...» закриває відбулися обійми і йде.

У той момент у мене всередині щось перевернулося. Я зрозуміла, що насправді мені цього не вистачає. І зараз мене не обняли не тому, що цього не хотіли робити. А тому що я завжди говорила всім своїм виглядом, що мені цього не потрібно, мені це неприємно і я терплю все це тільки з ввічливості.




І начебто я отримала бажане: не хотіла щоб обіймали - мене і не обняли. Але замість радості я випробувала страшне розчарування. Мені стало прикро.

Цей досвід дозволив мені, нарешті, усвідомити, що обійми в моєму житті відіграють далеко не останню роль. І що мені цього насправді дуже хочеться. Хочеться, щоб мене обіймали.

Про що ж ця історія?

Про те, як ми іноді самі себе бережемо від розчарувань, діючи за принципом Лисиці з байки «про лисицю і виноград». Ми говоримо собі «У мене цього немає, але насправді мені це не дуже-то й треба. Пропонувати будуть - я не візьму ». Ми вселяє це собі і починаємо в це вірити.

Ми перестаємо це помічати, коли це приходить в наше життя. Хтось вирішує, що йому не потрібні обніманія. Хтось вважає, що компліменти - це лестощі, і в них не варто вірити.

Хтось каже собі, що всякі матеріальні знаки уваги - це не більше ніж спосіб отдариться, і любові в цьому на 3 копійки максимум. Маса подій відбувається в нашому житті. Але тільки ми наділяємо їх тим чи іншим змістом. Ми вирішуємо, бачити чи ні в цьому любов. Мало кохання не буває. Буває, що ми мало її помічаємо.

*******

психолог Наталія РодіоноваАвтор: психолог Наталія Родіонова (Єкатеринбург)



Увага, тільки СЬОГОДНІ!