Думки про роботу викликають почуття безвиході

Думки про роботу викликають почуття безвиході

Питання до психолога: Останні час я працювала на 2-х роботах з не нормованим робочим днем, я втомилася від великої кількості спілкування (спілкування з клієнтами і керівництво більше 100 співробітниками), зненавиділа телефон і з'явилися проблеми з пам'яттю. Перед Новим роком я вранці іноді плакала - так втомилася, що не могла йти на роботу, пройшов майже місяць відпустки, а стан таке ж.

Я сподівалася, що свята і відпустка повернуть мені енергію і настрій, я відпочивала «по максимуму» - Новий рік з друзями, Різдво з батьками, старий Новий рік з родиною в ресторані, відіспалася, дивилася фільми, читала, виключила спілкування по роботі.

А тепер, треба виходити на роботу - а у мене немає сил (спілкуватися з клієнтами, керувати). Я скоротила графік своєї роботи, але зовсім відмовитися хоча б від однієї не можу. Всі навколо говорять - скажи спасибі, що у тебе є робота, а у мене думки про роботу викликають почуття безвиході. Начебто все благополучно - турботливий чоловік, хороший дорослий син, успішна кар'єра, а я - як порожня всередині, на всіх святкових фото - усмішка, а в очах туга - дуже помітно вимучене вираз.

Зараз криза і не найвдаліший час хандрити, знайома психолог сказала, що ознак клінічної депресії - ні. І правда, я відчуваю себе нормально, тільки коли згадую про роботу - туга і зовсім немає бажання з кимось розмовляти - просто змушую себе. Не можу спілкуватися, не хочу виходити з дому !!! Що робити - як заспокоїтися, налаштуватися, щоб було настрій і «око горів», де взяти сили? Допоможіть! Спасибо.




Ліка, 45 років (Київ)

Відповідь психолога: У Вас два шляхи, Ліка.

Перший: Якщо Ви дійсно не хочете відмовитися від будь-якої з двох робіт, то зосередьтеся на плюсах, які є в цьому. Переглянете і обновіть свій список бажань, який пов'язаний з цими роботами. Виберіть тільки позитивне - це те, що Ви хочете мати (зарплата, гроші - для чого Все це?).

Другий: Спертися на дбайливе плече чоловіка і відмовитися від «другий» роботи.

Ми живемо на 100% тільки тоді, коли вміємо дбати в першу чергу про Себе !! Тоді ми отримуємо в житті те, що нам дійсно важливо. Подбайте про Себе !! І у Вас все складеться так, як Хочеться, а не так, як Треба!

Обов'язково пройдіть курс «Розуміння себе та інших» в Центрі Взаємин м.Києва:

Україна, Київ, 04050,
вул. Мельникова, 6
(Вхід з двору, біла пластикові двері)
+38 (044) 592 91 31, +38 (044) 592 98 91, +38 (044) 222-61-75
Удачі!

З повагою, психолог Ірина Уділова



Увага, тільки СЬОГОДНІ!