Тест: як вибрати професію?

Тест на профорієнтаціюВибір професії - один з найважливіших моментів у житті.

Адже всім людям хочеться вивчитися і піти працювати туди, де будуть цінувати його талант. Але не кожен може вірно визначити свою профорієнтацію.

Для цього фахівці розробили спеціальні тести, пройти які можна безкоштовно в онлайн режимі. Так звана карта інтересів дозволить виявити основні здібності особистості.

Тест на профорієнтацію Климова - Це відмінний спосіб за короткий час визначитися з вибором професії. Він відмінно підійде як для випускників шкіл, так і для дорослих.

Правила проходження тесту

Тест КлимоваТест Климова, який визначає профорієнтацію складається з 30 тверджень для дорослих або підлітків. Він ділить професійні нахили на 5 основних груп, які виділяє карта інтересів.

Тест містить в собі ряд тверджень про ваших інтересах. З цими твердженнями вам слід або погодитися, або ж спростувати їх.

Потім, позитивні відповіді сумуються. Виходячи з того, в якій групі було набрано найбільшу кількість балів, визначається ваш тип особистості в професійному плані.

Як знайти своє покликання?




Тест вибір професіїОтже, якщо вам не вдається визначитися, ким ви хочете працювати, пропонуємо пройти тест, що визначає профорієнтацію. Він допоможе вибрати відповідну професію онлайн.

Візьміть ручку і аркуш паперу. У кожній групі інтересів відзначте ті, які вам підходять.

Тип №1: людина-техніка

  1. Довго можу займатися лагодженням чого-небудь.
  2. Навколишні захоплюються моїми виробами.
  3. Із задоволенням читаю літературу про будову механізмів.
  4. Люди схвалюють мої здібності в механіці.
  5. Мені цікаво розбирати і збирати різні прилади.
  6. Мене з дитинства привертає техніка.

Тип №2: людина-мистецтво

  1. Люблю відвідувати культурні заходи.
  2. Маю художні здібності.
  3. Беру участь у концертах.
  4. Моя творчість подобається людям.
  5. Довгий час можу малювати, грати на музичному інструменті.
  6. Шукаю у творчості нові методи вираження своїх переживань.

Рекомендуємо: Як знайти своє призначення?

Тип №3: людина-природа

  1. Із задоволенням доглядаю за тваринами.
  2. Мені шкода бездомних тварин.
  3. Люблю вирощувати рослини.
  4. У мене багато літератури про флору і фауну.
  5. Знаю особливості життя рослин і тварин.
  6. Спостерігаю за живими організмами і роблю свої висновки.

Тип №4: людина-знакова система

  1. Охоче що-небудь підраховую і вирішую задачі.
  2. Розгадування ребусів і загадок - мій коник.
  3. Можу чітко викладати свої думки на папері.
  4. Легко вивчаю іноземні мови.
  5. Рідко роблю помилки у письмових роботах.
  6. Із задоволенням читаю книги.



Рекомендуємо: Як дізнатися своє справжнє покликання?

Тип №5: людина-людина

  1. Не маю проблем у спілкуванні з незнайомими людьми.
  2. Люблю грати з дітьми.
  3. Можу помирити людей.
  4. Уникаю конфліктних ситуацій.
  5. Допомагаю незнайомим людям.
  6. Можу довести свою точку зору.

Результати тесту

Підрахуйте, до якої з вищеописаних груп ставитеся ви. За результатами тесту виберіть свій вид діяльності:

  • Людина-техніка може проявити свої здібності в роботі з механізмами. Неординарне технічне мислення дозволить їм стати добрими інженерами або винахідниками.
  • Людина-мистецтво досягне успіху в творчих спеціальностях: художник, артист, письменник, модельєр або журналіст.
  • Людина-природа стане відмінним біологом, агрономом, садівником, зоотехніком або ветеринаром.
  • Людина-знакова система - це потенційний фінансист, статистик, інженер-технолог, програміст або конструктор.
  • Людина-людина буде почувати себе комфортно в ролі лікаря, вихователя, юриста, продавця, екскурсовода та інших спеціальностей, які пов'язані з міжособистісними відносинами.

Враховуючи те, який результат показав тест на профорієнтацію, який ви вирішили пройти в онлайн режимі, і що показала ваша карта інтересів, вибирайте ту професію, яка цікава вам. Адже не дарма кажуть, що, коли робота приносить задоволення, жити стає набагато легше.

Не забувайте, що професія визначає, чим ви будете займатися більшу частину свого часу! Тому підійдіть до вибору відповідально і враховуючи свої виключні нахили, бажання і таланти!
Автор: Віра Дробная



Увага, тільки СЬОГОДНІ!