Як поліпшити відносини зі свекрухою?

Бабуся і внучкаВчора одружився наш син, і я відразу, автоматично, стала свекровка. І як це бути свекровка, я не знаю, в перший раз нею стала.

І з'явилося занепокоєння, що і як робити і чинити, щоб встановити добрі відносини з невісткою. Ось як бути невісткою, невісткою у мене є свій власний досвід.

Звучить якось серйозно і навіть трохи грізно. Коли чуєш про свекруха, то це найчастіше сумні історії, про те, як у когось не склалися або не складаються стосунки з матір'ю чоловіка.

Чому так трапляється, що свекруха стає ворогом № 1?

З нею не хочуть спілкуватися, не знаходять у ній того, чому можна навчитися, звідки стільки претензій і образ: «Сина зашпиняла, не дає своїм життям жити. Звички у неї дурні, дзвонить ні світ, ні зоря, навіть у вихідний виспатися не дає. Вічно зі своїми порадами лізе »

Як бути чоловікові?

І доводиться синові і вашому чоловікові робити без кінця вибір між дружиною і власною матір'ю. Звідси виникає напруга у відносинах у всіх: у чоловіка з дружиною і матір'ю, у жінок між собою, у дружини з чоловіком, у матері з сином.

Чоловік починає приховувати візити до матері, посилаючись, що був на роботі, а матері, що завантажений справами. Через якийсь час він не поспішає вже ні додому, ні до мами. У відносинах з'являється недовіра і взаємні образи. А в образі недовго і зайвого наговорити.

І тоді син не ходить до матері місяцями, а коли приходить, то чує на свою адресу закиди: «Зовсім мати забув, звичайно, я тобі зовсім не потрібна, невдячний ти син, і т.д.».

А дружина пиляє чоловіка: «Вічно твоя мати всім незадоволена. Болячки різні придумує, тільки б тебе до себе заманити ».

Як це позначається на дітях?

Онуки не знають, як їм бути. Підеш до бабусі, мама буде незадоволена, не підеш, тато ображається. А бабусю рідну побачити хочеться, онуків вона любить, такими смачними пирогами завжди зустрічає.

Адже раніше чоловік завжди приводив дружину в будинок своїх батьків. І дружина слідувала за чоловіком, оскільки, виходячи заміж, брала прізвище чоловіка і брала всі правила і традиції родини.

Було прийнято свекруха мамою називати, а невістку приймали як дочка.




Я не закликаю всіх жити всім разом, часи інші, але добрі відносини тільки зміцнять ваш союз, адже це мама улюбленого вами чоловіка, який і донині залишається для неї найкращим сином, так само як і ви для своєї мами найкращою дочкою.

А зараз вона довірила його вам, а сама відійшла в сторону, але дуже хоче, щоб її син був щасливий.

Історія Світлани

У моєї клієнтки Світлани були складні відносини зі свекрухою. Вони жили у шлюбі п'ять років. У них дочка Аріна, їй чотири роки. Жили в одній квартирі з батьками чоловіка.

По-початку все було непогано, але потім з'явилися розбіжності з приводу прибирання квартири і приготування їжі. Світлана скаржилася на те, що свекруха її не розуміє, адже після роботи необхідно забрати дитину з дитсадка, попрати і зібрати на завтра.

А у вихідний хочеться поспати довше, а тут ця прибирання і готування, дістало все. Свекруха в свою чергу ображалася, що всі справи по дому на ній, що навіть тарілки за собою не прибирають і т.д.

Спочатку харчувалися разом, а потім стали нарізно. Перестали розмовляти, жили в одній квартирі як чужі. Донька до бабусі тягнеться, у них повне розуміння, завжди що-небудь разом майструють, а Світлана тоді місця собі не знаходить.




Відніме Аріну, а вона всю ніч не спить, схлипує, до бабусі проситься. Тоді і прийняла Світлана рішення поліпшити ставлення зі свекрухою заради дочки. У сім'ї оселилося спокій і взаємоповага.

Чи насправді свекруха проти невістки?

Невістка і свекруха

Колись я теж думала, що свекруха не хотіла нашого союзу з її сином, що вона проти мене.

Пізніше, з роками, я зрозуміла, що вона не проти мене була, а, втративши чоловіка, дуже боялася, що, одружившись, син не закінчить інститут, і у нього не буде гідної роботи.

Я дякую свою свекруху Валентину Кузьмівну за той досвід, який я отримала за 34 роки.

Їй виповнилося 89 років, і я дуже дорожу стосунками з моєї свекрухою, я багато чому у неї навчилася і захоплююся її мудрістю і любов'ю до наших дітей, її онукам.

Як поліпшити відносини зі свекрухою?

Якщо вас не влаштовують відносини зі свекрухою, якщо ви зайшли в глухий кут і не знаєте, що робити, почніть з того що:

  • Згадайте про свого чоловіка, про те, як він вам доріг.
  • Подумайте, як йому бачити ваші стосунки, розривати своє серце надвоє. Адже він любить і вас, і маму, і це різна любов, і вона вам не суперниця.

Дайте можливість йому бувати у матері, це зробить його спокійним і впевненим. Таким чином, він навчить своїх дітей, можливо, у вас сини, шанобливого ставлення до матері, до вас.

І тоді діти будуть охоче забігати до бабусі, їм завжди буде до неї по дорозі, а вона завжди знайде добрі слова на вашу адресу, за те, що ви даєте їй можливість частіше і повніше відчувати себе бабусею, потрібною і коханою.

  • Знайдіть те, за що ви можете подякувати свою свекруху. У вас точно є те, за що ви їй вдячні. Не скупіться, не чекайте, що це якось станеться.
  • Якщо вам важливий мир у вашій родині, зробіть це самі. Свекруха вже була такою, і не зміниться, та й ви прийшли зі своїми поглядами на життя і не хочете їх міняти.
  • Почніть з повагою ставитися до неї, і тоді вам буде за що поважати себе.

Я тепер теж свекруха, і як хочеться залишатися люблячою мамою, і щоб моя турбота не виглядала з боку невістки, як контроль. Буду вчитися цьому!

Автор статті: Надія Брюховецька

Коуч, тренер GRC-Центри Взаємовідносин р Кемерово



Увага, тільки СЬОГОДНІ!