Як перестати бути «сірою мишкою»?

«Сірими мишками» зазвичай називають жінок зовні непоказних, непомітних серед інших, які не вміють замовити за себе слово, відстояти свою точку зору.

«Сіра мишка» ніколи не прагне показати, що вона в чомусь краще за інших, завжди пристосовується до обставин і до тих людей, з якими вона поруч. Дуже зручно бути її чоловіком, начальником або мамою: чи не стане перечити, скандалити, зробить все, як просили.

Якщо вас цілком влаштовує такий спосіб життя, то навіщо щось міняти? Якщо ж ви вирішили бути не «сірою мишкою», а незалежною особистістю, індивідуальністю, на яку звертають увагу і до думки якої прислухаються, ось вам кілька порад.

1. «Я прекрасна!»

Найімовірніше, ви вважаєте себе «гидким каченям», і ця думка змушує вас ховатися від людських очей в бляклі і темні кольори і безформні балахони.

Але візьміть будь-яку модель з обкладинки журналу: якщо вона не буде стежити за своїм волоссям, нігтями і шкірою, що не буде грамотно користуватися косметикою і стане носити бог знає що, то вона вже не модель, а справжня «сіра миша». До речі, не виключено, що колись вона була саме такою.

Зробіть в перукарні стильну стрижку, надайте волоссю більш цікавий відтінок, а то можете і кардинально поміняти колір - головне, щоб він вам йшов. Застосовуйте косметику так, щоб вона робила більш виразними ваші найвигідніші риси і згладжувала недоліки. Перестаньте економити час та кошти на свою красу.

Займіться складанням нового гардероба. У вашому одязі не повинно бути місця несмаку, а повинен бути витриманий стиль, відповідний сучасним тенденціям і вигідно підкреслений аксесуарами. І нехай в одязі будуть кольору, що піднімають настрій і радують око!

Пам'ятайте: ви вже хороші, вже красиві, просто не лінуйтеся і не соромтеся показати це світу. Не бійтеся експериментів і яскравих деталей - можливо, саме вони остаточно виведуть вас з сірої депресії.

2. «Я найкраща!»




Навіть при значних зовнішніх змінах все може залишитися, як колись, якщо ви не зміните свою самооцінку, якщо очі будуть тьмяні, хода шаркающая, а спина сутула. І не дивно, чому вас так перегнуло, адже ви звалили на свої тендітні жіночі плечі стільки негативу, що навіть переконаність у власній красі не полегшить ваше ношу.

Скиньте з себе всі обвинувачення, якими ви так звикли себе обсипати на кожному кроці, перестаньте себе лаяти і звинувачувати! Ви не зобов'язані, та й просто не зможете бути ідеальною, як би не старалися. Все навколо помиляються і роблять дурниці. Так дозвольте і собі бути просто людиною.

Замість критики почніть себе хвалити: За кожен правильно зроблений крок, за кожну навіть найменшу перемогу, і в своєму щоденнику фіксуйте тільки те хороше, що ви сьогодні зробили. Повторюйте собі, що ви найкраща і чудова, признавайтесь собі в любові - цього заслуговує кожна жінка.

3. «Я смілива!»

Кращий спосіб позбутися страху - робити те, що страшно. Щоб побороти свою сором'язливість, почніть дивитися в очі перехожим - не похмуро і підозріло, а легко і відкрито, з посмішкою на обличчі. Більшість буде суміщення ховати очі або роздратовано хмуритися (це все - армія закріпачених і закомплексованих), а інші посміхнуться вам у відповідь.

Запитуйте дорогу, підтримуйте бесіди в чергах, балаканину колег за обідом ...




У роботі чи навчанні намагайтеся якомога більше спілкуватися з людьми: Здійснювати телефонні дзвінки, виступати з доповідями, брати участь у конференціях та круглих столах. Перший час буде вкрай важко і потрібно довга моральна підготовка, але практика, практика, практика - і ви остаточно освоїтесь. Тим більше що ви не тільки смілива, але й розумна.

4. «Я талановита!»

Складно відразу стати «зіркою» там, де це важко і страшно. Продовжуючи працювати над цим, знайдіть собі заняття більш радісне і легке. У вас же є таланти, видатні вміння - розвивайте їх і сміливо демонструйте оточуючим.

У свій день народження пригостите колег чудо-пирогом власного приготування, надягайте зшиті і пов'язані вами наряди, виконаєте пісню чи танець на корпоративі або дружній вечірці ... Навколишні будуть захоплюватися вашими талантами і говорити компліменти - і це буде ваш черговий тріумф.

Найкраще розкріпачують танці як класичні, так і сучасні, а також навчання акторської майстерності. І як наслідок,? о жах! ? виступу на сцені. Але ж ви вже знаєте, що ви найкраща і талановита.

5. «Я можу постояти за себе!»

Хто вам вселив, що всі думки справжні, а саме ваше - невірне? Якщо ви все ще спілкуєтеся з цією людиною, викресліть його зі свого життя, але спочатку поставте його «на місце». Навчіться говорити «ні», відкрито і етично висловлювати свою думку, аргументовано відстоювати свою позицію, робіть так, як саме ви вважаєте за потрібне, що б не говорили навколо. При цьому ваш голос повинен бути звучним, мова членороздільної і ємною, і дивіться не в підлогу, а перед собою і в очі співрозмовнику.

Чи праві ті, хто вас ображає? Ні! Бо будь-яка образа - низький вчинок, нічого спільного не має з об'єктивною оцінкою і конструктивною критикою. Будь-яке їдке зауваження на вашу адресу - це всього лише чужу думку, на яке не варто звертати уваги, і вже точно не потрібно переносити його на себе.

Зміцнюючи впевненість у собі, ви навчитеся відповідати на чужі дурниці дотепно і з гумором - Так, що всі навколо вас підтримають.

6. «Я вже така, якою хочу бути!»

Вам буде набагато легше міняти свою поведінку і звички, якщо ви будете тримати в голові чіткий образ тієї себе, до якої прагнете. Насправді, ви вже така, інакше цей образ не виникло б у вашій свідомості. Залишилося тільки вивести на поверхню, показати світові і відшліфувати деякі якості.

У складній ситуації уявіть, що б зробила «вона», і чиніть так само. Дуже скоро ви зрозумієте, що не тільки доросли до вашого ідеалу, але і переступили його, і вже намалюєте собі новий еталон. Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому, відсутність руху робить наше життя сіркою і нудною.

Всі ці поради - з розряду «легко говорити, але спробуй зроби». А ви спробуйте. Стільки разів, щоб одного разу вийшло, а потім виходило все частіше і частіше. Спочатку корисно буде влаштовувати собі «день навпаки», коли ви все робите не так, як зазвичай.

Уявіть, що це така гра і у вас сьогодні просто інша роль. З часом ця роль стане для вас природним поведінкою. І не забувайте повторювати собі: «Я прекрасна!», «Я талановита», «Я смілива», «Я найкраща» ... Головне - бажання, самопідтримки і постійні дії, завзяте творення нової, впевненою і унікальною себе.

Автор: Юлія Бочкарьова

Попередня реєстрація

Зовсім скоро стартує запис в онлайн-тренінг «Призначення по-жіночому», в якому Ірина Уділова допоможе кожній з учасниць протягом місяця знайти своє призначення!

Щоб дізнатися подробиці участі у тренінгу, введіть свої контактні дані в форму



Увага, тільки СЬОГОДНІ!