Зв'язок поколінь

Зв'язок поколіньНародна мудрість говорить: «Виховуючи дітей, пам'ятайте, що ви виховуєте батьків для своїх онуків».

«Як ти схожа на свою бабусю ... Ти такий же розумний, як твій прадід !!!» - говоримо ми своїм дітям. І відразу виникають питання: «А які вони - наші бабусі і дідусі ...? І у них теж були батьки ...! Сім'я! .. »

У самому слові закладено, що сім Я - це коли ти не один! СемьЯ - це коли нас багато, і ми всі дуже схожі на Мене! Або я на всіх?!?

Один з найкращих подарунків, які можуть зробити батьки дитині - це познайомити його з історією своєї родини. Ми обов'язково повинні знати і пам'ятати родовід, передати пам'ять про предків своїм нащадкам, розвинути інтерес до минулого родини. Прилучення дитини до цього знання формує його історичну пам'ять, а це одна з умов, що, ставши дорослим, він сам стане сполучною ланкою поколінь.

Зв'язок поколінь стає зримою, коли ми разом з дітьми розглядаємо фотографії наших рідних, розповідаємо історії з їхнього життя, «сімейні легенди». Пам'ятаю зі свого дитинства дуже гостре бажання побачити фотографії прабабусі і прадідусі, дізнатися про них хоч що-небудь! І досі відчуваю трепет, коли в сімейних альбомах бачу фотографії початку ХХ століття ... Сумно, що, в основному, далі трьох поколінь ми не знаємо свій родовід. Але нам пощастило, і саме зараз у нас є шанс змінити ситуацію. У сучасному світі маса технічних можливостей для того, щоб залишити пам'ять про себе надовго. Але ще у нас є можливість по крупицях зібрати і зберегти сімейних архівах історії своїх родин для наступних поколінь.




Це заняття стане дуже цікавим і дуже важливим для вашої родини. А ми знаємо, що ніщо так не об'єднує сім'ю, як спільне захоплення. Як здорово ввечері всім разом зібратися біля телевізора, а у сімейного альбому за чашкою чаю з малиновим варенням, приготованим за бабусиним рецептом! Палаючі очі дітей, посмішки на обличчях батьків, які розповідають історії зі свого дитинства, і вже не зрозуміло, хто тут дорослий, хто дитина! А вже якщо до цього «заходу» підключити представників старших поколінь і придумати, як це записати, оформити і зберегти, вийде справжнє сімейне творче СПРАВА! І точно не на один день, а назавжди!

Історія життя родини - це як підручник життя для дитини: сімейні цінності, традиції, професії, захоплення ...




Нещодавно зловила себе на думці: «Що це мене раптом в журналістику потягнуло?» А потім згадала, мій дідусь теж писав статті, подобалося йому це, і друкували! Відразу ж все стало зрозуміло: значить, це у нас сімейне!

Якщо є у дитини, а потім і у дорослого, знання свого родоводу, він на багато питань в житті швидше знаходить відповідь.

Наш досвід показує, що чим більше дитина знає про своїх родичів і предків, тим впевненіше він себе почуває в справжньому житті. Коли людина добре знає свій рід, він причетний до колективного досвіду своїх рідних. Це стає надійною і стійкою платформою, стояти на якій не страшно, а спокійно. «Я частина цілого, а не« порошинка »в потоці часу».

Більше того, знання родоводу і наочна картина зміни поколінь допомагає дитині емоційно спокійно пережити властивий всім людям страх зміни життя і смерті. Зміна поколінь - це як зміна пір року, неминуча і прекрасна: коли ми в серці дбайливо зберігаємо пам'ять про близьких людей, відчуваємо зв'язок з ними і допомогу, навіть коли вони не поруч з нами.

Найсильнішими і життєстійкими націями є ті, у яких найбільше розвинена культура родинних зв'язків, повага до предків і збереження традицій. Виховання пам'яті про рід своєму, своєї сім'ї, про себе самого - початок виховання такої людини, яка розуміє, як тісно стикаються події сімейної історії з життям всього народу, країни, міста з життям інших людей. І глибоко прав Д.С. Лихачов, який сказав: «Завдяки пам'яті, що минув міцно входить у сьогодення, а майбутнє як би вгадувати справжнім, з'єднується з минулим в одну лінію».

Нам, батькам, необхідно завжди пам'ятати, що наша дитина - нащадок і предок одночасно, і, формуючи його емоційне ставлення до минулого зараз, ми позитивно впливаємо на його майбутнє, а, отже, і на майбутнє Росії!

психолог Олена ПетроваАвтор: психолог Олена Петрова (Лісовий)
GRC - Центри Взаємовідносин
Стаття Мій чоловік не приділяє мені уваги



Увага, тільки СЬОГОДНІ!