До чого призводять дитячі страхи?

До чого призводять дитячі страхи?Страх і любов - це дві найсильніші емоції, які відчуває людина. І вони настільки конфліктні, що не можуть існувати в людській душі одночасно.

Тобто, там, де є страх, вмирає любов, а там, де є любов, помирає страх. Тому Ви повинні зрозуміти, що для Вас важливіше - страх або любов.

Також Ви повинні розуміти, що діти часто відчувають різні страхи. І, якщо Ваша дитина боїться, нерозумно говорити: «Ну, що ти боїшся, повна квартира людей, скрізь горить світло, а ти боїшся спати! Іди, лягай, тобі нема чого боятися! »

Додамо також, що це не просто безглуздо, але і жорстоко. Тому що тим самим Ви пригнічуєте почуття дитини. А це ні до чого доброго не приводить.

Переможете страхи разом

У цій темі є один підводний камінь, який ми хочемо Вам показати. Справа в тому, що ми можемо навіть не помітити, як придушуємо своєї дитини. А все тому, що наші страхи сильно відрізняються від його страхів. І, якщо дитина боїться піти на кухню, бо там темно, то нам цей страх може здатися надуманим. Але йому-то насправді страшно!

Тому перше, що Вам потрібно зробити, коли дитина чогось боїться, це визнати, що він має право боятися, яким би дивним, незрозумілим і далеким для Вас цей страх не був, і як би не були Ви зайняті своїми справами.




Тобто, якщо Ваше дитина каже, що боїться піти попити води, тому що на кухні темно, а Ви при цьому дивіться дуже цікавий фільм, і точно знаєте, що ніякої небезпеки немає, все одно Ви повинні (нехай навіть на автоматі, а не від душі) сказати: «Так, дійсно, це страшно, я тебе розумінню. На кухні темно. Давай подумаємо, що ми можемо зробити? Хочеш, я піду з тобою? А хочеш, включи світло! Або візьми з собою свого сильного лицаря ... »- і так далі.

З страхів формуються комплекси

Є маса технік, за допомогою яких можна навчити дитину перемагати свій страх. Але він ніколи не навчиться боротися зі страхом, якщо Ви будете заперечувати його присутність.

Визнаючи страх, Ви допомагаєте дитині його перебороти. Заперечуючи можливість страху, Ви перетворюєте його в комплекси (і навіть фобії), які залишаться з Вашою дитиною на все життя.




Вся справа в тому, що при запереченні Вами страху дитина вирішує: «Якщо я боюся, а людина, якій я більше всіх довіряю, мій тато чи моя мама, каже що це неможливо, значить, зі мною щось не так. Адже я точно боюся! А мама точно каже, що це не страшно! »

Тобто, відбувається внутрішній конфлікт, при якому дитина вирішує, що з ним щось не так. Це і є та думка, з якої формуються дитячі комплекси, які іноді, на жаль, переходять у доросле життя.

Тому Ви повинні визнати почуття дитини, бути разом з ним в його страху, щоб він знав, що з ним все гаразд, що він впорається. Дайте йому цю впевненість через визнання та приєднання.

Ми розуміємо, що Ви не будете все життя ходити з дитиною на кухню, бо там темно. Цього й не потрібно!

Як тільки Ви даєте йому можливість зрозуміти, що з ним все в порядку, він ставати сильнішими в своїй боротьбі з цим страхом і долає його набагато швидше, ніж, якщо Ви зліться і заперечували це почуття.

Скачайте в подарунок 2 аудіокурс
щодо виховання дітей »

Уривок з тренінгу «30 уроків сучасним батькам»

Автори: Наталія Черниш та Ірина Уділова



Увага, тільки СЬОГОДНІ!