Як перестати шкодувати про нездійснених мріях?

Транспортний засіб в нашій родині було завжди. Перший мотоцикл тато купив ще до знайомства з мамою.

Потім його змінювали інші, більш сучасні, а пізніше прийшов час машин. Я пам'ятаю їх все, пам'ятаю радість, захоплення і гордість, коли вони з'являлися в нашому житті, і ми вирушали в подорожі, далекі і близькі, довгі і короткі. Пам'ятаю рев двигуна мотоцикла і вітер в обличчя, і легкий шум шин на асфальті і комфорт автомобілів.

Перешкоди є завжди

З раннього дитинства ми з братом знали, що і у нас будуть машини. Так і сталося. А кілька років тому мама з жалем розповіла про те, що і вона дуже хотіла їздити за кермом, але завжди були перешкоди. Спочатку турбота про маленьких дітей, потім тато був проти, а потім стало пізно.




Я бачила і розуміла, що її співчуття щиро, і вона переживає через те, що вже не може здійснити свою давню мрію, це обмежує її життя і не дає реалізувати багато планів і бажання.

По можливості я возила маму, куди їй було потрібно. Але все було не те, їй була потрібна абсолютна свобода пересування в просторі, і в той час, коли вона хотіла, а не я могла. Їй важливо було відчути, що своїм життям керує вона, незалежність від розкладу автобусів, їх маршруту, зручності.

Зроби це прямо зараз, не відкладай більше!

Минуло кілька років, а мама все не могла змиритися з упущеною можливістю і важко зітхала, розповідаючи, як би добре було, якби вона свого часу навчилася водити машину. І ось одного разу, слухаючи мамині голосіння, я зупинила її і сказала «мама, навчися водити машину і отримай права, прямо зараз, не відкладай це більше».




Вона розгубилася і задумалася надовго. А через кілька днів гордо повідомила мені, що записалася на курси і почала їздити з інструктором. Звичайно, не все було гладко, мама хвилювалася, переживала, чи зможе, боялася іспитів та інспекторів, плакала над невдачами і раділа досягнень.

Але, я бачила, що вона більше не шкодує про втрачені можливості, вона направила всі думки і дії на досягнення мрії. І через кілька місяців мама показувала нам своє новеньке водійське посвідчення. А через три місяці їй виповнилося 58 років.

Днями буде рівно п'ять років, як життя всієї нашої родини змінилася, адже те, що мама поповнила ряди автолюбителів, вплинуло на всіх нас. Вона зустрічає нас в аеропорту, возить онуків на дачу, їздить зі своїми старшими сестрами в гості, привозить нам гостинці та багато іншого.

А нам радісно бачити маму задоволеною, енергійною, повною нових ідей і прагнень. Зараз мама розробляє план покупки нової машини, побільше.

Як же перестати шкодувати про нездійснених бажаннях і мріях і почати діяти?

  1. Уявіть, яким буде ваше життя, коли ви досягнете бажаного, як ви будете почувати себе. Наповнитеся цим почуттям, відчуттями, щоб вони надихнули вас на дії.
  2. Перестаньте витрачати час і сили на роздуми, чому ви не можете досягти бажаного, позбудьтеся від негативних думок про свої здібності до думки інших людей про вас і ваших планах. Це забирає багато сил і веде далеко в сторону від вашої мети.
  3. Подумайте і розробіть план дій, що веде до досягнення бажаного. І почніть діяти відразу.
  4. Не порівнюйте себе з іншими. Відзначайте найменші досягнення, це дасть вам сили йти далі
  5. Дайте собі розумну кількість часу на досягнення бажаного. Не вимагайте від себе більше, ніж можете в даний час, але й не будьте занадто поблажливі до себе.

Приклад моєї мами надихає мене і вселяє впевненість у тому, що все можливо, варто тільки сильно захотіти і почати діяти!

Автор статті: Світлана Почекутова (Консультант-психолог, тренер GRC-Центри взаємин)



Увага, тільки СЬОГОДНІ!