Він не дорожить мною

Він не дорожить мною

Питання до психолога: Моєму чоловікові 36. Він дорожить мною. Чому? Бо навіщо дорожити тим, що все одно нікуди не дінеться? Він знає, що я навіть якщо піду - все одно повернуся. Через день, тиждень або місяць.

Як зробити так, щоб він почав дорожити? Щоб він хоч трохи постарався зробити так, щоб мене не втратити? Він зазвичай робить все навпаки. Неначе перевіряє, ну коли ж буде кінець моєму терпінню. Хоча мені здається, він це не довільно робить. Але я не знаю, що робити. Якщо не приховувати, що я його дуже люблю, ціную і т.д., то він стає ще нахабніше. Приймає як належне. Якщо показувати трохи холодність і впевненість у собі, його це тільки дратує, і я йому така не потрібна. Він знайде ту, яка по ньому буде страждати.

Але як зробити, щоб і йому добре, щоб він бачив, що я його люблю, але при цьому самій не страждати? Важко чому, тому що я півтора року дозволяла до мене так ставитися, він звик. Знає, я нікуди не подінуся. А тепер я ж не можу різко змінити його ставлення до себе. Але і по чуть-чуть не виходить. Він все завжди помічає. Я трохи здаюся впевненіше в собі, він відразу робить так, що мені або йти від нього треба, або продовжувати його любити і жити тільки одним ім. Не піду я точно. Не готова. Я в глухому куті. Не знаю що робити. Хоча начебто зараз зрушила хоч трохи з мертвої точки, але все одно ...




Мені потрібно більше ... Як ...

Віка, 23 роки

Відповідь психолога: Привіт Віка.

З Вашого питання видно, що вам зараз важко, і це залежить в першу чергу від Вашого ставлення до самої себе. Присвятіть увагу тому, щоб практикуватися в тому, щоб більше поважати себе. «Те, як ми ставимося самі до себе, ми показуємо іншим, як їм слід до нас ставитися».

Подякуйте чоловіка за те, що він вам показує це, і попросіть у нього допомоги в підвищенні самооцінки. Спочатку ви довго терпіть (демонструючи низьку самооцінку і неповага до себе), потім «маятник» переходить в інше крайнє положення, і Ви зриваєтеся, починаючи вести себе з позиції самоствердження, що так само говорить про неповагу до себе.

Золота середина полягає в тому, що відносини можна побудувати на рівних, з повагою до себе і до інших. Це великий розділ конфліктології. Щоб вам перестати відчувати себе «дитиною» в цих відносинах, пропоную пройти тренінг «Секрети дитячої поведінки» або «Розуміння себе та інших». У вас буде хороший досвід побудови партнерських відносин, в яких можна домовлятися і впливати на ситуацію. Мудрість жінки в тому, щоб дати чоловікові відчуття значущості. А значимість - це не тоді, коли жінка залежить від чоловіки. Перший крок - навчитеся говорити про свої бажання з повагою до себе. Удачі вам!

З повагою, психолог Олег Єфімов



Увага, тільки СЬОГОДНІ!