Мій чоловік будь наша розмова переводить в конфлікт

Мій чоловік будь наша розмова переводить в конфлікт

Питання до психолога: Мій чоловік будь наша розмова переводить в конфлікт, навіть найбезпечніший. При цьому він весь час намагається мене в чомусь звинуватити і навчити, що треба робити і як треба жити. Якщо я дзвоню йому в невідповідний момент, він може підняти трубку і просто накричати на мене, не впізнавши суті питання. На звичайне питання «Як справи?» Він намагається у всіх своїх бідах звинуватити мене: «зателефонувала не вчасно», у нього, на відміну від мене, на роботі кризу і т.д. Я вже боюся розмова починати на будь-яку тему. Мені багато доводиться бути у відрядженнях, наше фінансове становище зараз залежить від мене, але кожен приїзд і вихідні супроводжуються скандалом, після якого не хочеться повертатися додому, самої жахливе, що дочка (6 років) все це бачить. Те, що я заробляю більше, його завжди влаштовувало, він і не дбав ніколи про фінансові питання, тому я не можу пов'язати це його поведінку з кризою на його роботі. Треба щось робити, а то додому повертатися вже не хочеться.

Венера, 29 років

Відповідь психолога: Здрастуйте, Венера!




Може бути у Вашого чоловіка дійсно просто складний період і, як часто це буває, Ви перша, хто потрапляє під удар. Можливо, що постійна критика й настанови - ознака низької самооцінки і відсутність упевненості в собі у Вашого чоловіка. У такому випадку успіхи дружини дратують і злять, а не радують.

У такій ситуації краще всього чесно поговорити з чоловіком, дізнатися, чи хоче він зберегти відносини.

Важливо і Вам самій для себе вирішити чи хочете Ви далі будувати відносини з цією людиною, чи потрібен він Вам? Якщо так, якщо Ви вирішили йти шляхом збереження цих відносин, раджу не уникати конфліктів, якщо це єдиний спосіб сказати про свої почуття.

Якщо ж цей шлях Вам вже не цікавий, не підходить, то краще чесно сказати про це чоловікові: «Я заробляю, хочу поваги до себе (шанобливого ставлення) і наші відносини мене більше не влаштовують».

Якщо Ви хочете навчитися домовлятися, говорити так, щоб Вас чули, то тоді я пропоную Вам курс «Розуміння себе та інших», а також «Секрети дитячої поведінки».

З повагою, психолог Ірина Уділова



Увага, тільки СЬОГОДНІ!