Від чого залежить щастя?

Від чого залежить щастя?Минулого тижня, на тренінгу, я задав учасникам питання «чи залежить їхнє щастя від тієї кількості грошей, яку вони мають?» І всі відповіли «так». Мені це здалося дивним, тому що ми з дитинства пам'ятаємо «не в грошах щастя», «не май 100 рублів ...».

Але ж важко бути щасливим, якщо доводиться думати про те, де взяти їжу для себе чи своєї родини, тут вже не до щастя, тут би вижити. І так виходить, що для того, щоб відчувати себе щасливим, обов'язково потрібні гроші. І коли ми почали розбиратися, виявилося, що для щастя більше потрібні не гроші, а ті можливості і свобода, які ми отримуємо разом з грошима.

Скільки грошей для щастя потрібно?

Тобто ми хочемо мати можливість реалізувати свої бажання, отримати те, чого я хочу, і також мати свободу вибору, наприклад, вибирати їхати у відпустку на берег океану або на берег найближчого озера. Гірше коли ми змушені їхати на найближче озеро.

Отже, гроші для щастя не потрібні, тому що якщо ми точно знаємо, як досягти того, чого ми хочемо, і у нас є вибір (свобода вибору), тоді ми щасливі. Ну, тоді все просто, вибір є завжди і вже чого ми хочемо, можемо написати величезний список. Залишилося тільки це усвідомити і побачити підтвердження в житті, і ось вона формула щастя. Але тут не все так просто ...

Наведу інший приклад, коли я прошу учасників тренінгу згадати свій найщасливіший день, приблизно 90% спогадів пов'язані з відносинами з іншими людьми, це спогади про особливий побаченні з коханою людиною, про день, проведеному в батьківському домі з родичами, весілля дітей ...

Від чого залежить наше самопочуття?

Це означає, що щастя ще залежить від оточуючих людей. Від уряду, батьків, партнерів, дітей ... І на перший погляд це дійсно так, досить подивитися на людей, які до 60-70 років не створили сім'ю або їх шлюб був невдалим, і ви побачите, скільки болю з цим пов'язано, і ця біль заважає нам відчувати себе щасливими.




Проте чи дійсно так має бути, невже наше щастя залежить від інших людей? Зовсім ні. Відносини, які ми вибудовуємо з оточуючими, дійсно впливають на наші почуття і рівень задоволеності. І те, як ми вибудовуємо ці відносини, залежить повністю від нас, наших якостей, звичок, схильностей ...

І якщо поряд з вами немає тієї людини, який допомагав би вам відчувати себе щасливим, це зовсім не від того, що ви ще не знайшли «підходящу половинку», це скоріше від того, що ви поки не навчилися будувати близькі довірчі відносини, або вам , з тих чи інших причин, «вигідно залишатися на самоті».

А що думаєте ви?

І тут ми подивилися тільки на два найпоширеніших аспекту (гроші і відносини), у кожного їх цілий список, і цей список безкінечно довгий. Це може бути здоров'я, самореалізація, удача, погода, пора року, начальник, робота ... І мені було б цікаво, якби в коментарях ви написали, а від чого залежить особисто ваше щастя (напишіть в коментарях прямо зараз, залиште коментар, а після повертайтеся до цієї частини статті).




Якщо ви запитаєте себе, а від чого залежить моє щастя, то цей список постане перед вами у всій своїй різноманітті речей, людей, обставин ...

І це все тільки виправдання, ми самі придумуємо собі всі ці причини, і потім виправдовуємо себе за те, що ми чогось не маємо в своєму житті. Єдине від чого залежить наше щастя, увага, зараз відкриваю вам велику таємницю, на пошук цієї відповіді багато людей витрачають практично все життя, і не знаходять його.

Вам я зараз відкрию цей секрет, але тільки якщо ви до нього готові. Тому що якщо ви не готові - нічого не вийде. Як зрозуміти, що ви готові, я не знаю, це ви вже самі якось визначте. Отже, з «неготовими» ми прощаємося, вам далі краще не читати.

Тут і зараз

А для готових .... Щастя залежить тільки від одного, від нашого вміння жити тут і зараз, перебувати в моменті. Само по собі щастя - це поняття скороминущого, одномоментного позитиву, який можна випробувати лише проживаючи і повністю насолоджуючись цим моментом.

Часто ми так стурбовані пошуком щастя, що постійно живемо в майбутньому, упускаємо миті радості зараз, заради того, що ось, коли-небудь я буду щасливий. Або ми живемо спогадами про минуле, про ті часи, коли ми ще вміли насолоджуватися справжнім моментом, і зараз ми вирішили, що вже щастя не можливо. Тому основне, чого варто вам навчитися, так це умінню перебувати тут і зараз.

Це і є секрет щастя, заради якого хтось іде заробляти гроші (Щоб потім не турбується про майбутнє), хтось іде в монастир і шукає гармонію з собою і світом (ми думаємо, що там, відсторонившись від усього мирського, ми знайдемо насолоду моментом).

Але це можливо прямо зараз, озирніться навколо себе, подивіться: все, що ви маєте, це створили (реалізували, притягли ...) тільки ви, і тільки ви керуєте своїм життям і розфарбовуєте її різними фарбами. Знайдіть прямо зараз щось хороше в тому, що вас оточує (наприклад, що стаття закінчилася, і ви можете зайнятися чим хочете).

психолог Олексій ПоляковАвтор: психолог Олексій Поляков (Москва)
GRC - Центри Взаємовідносин



Увага, тільки СЬОГОДНІ!