Управління почуттями та емоціями

III відеоподкаст - управління почуттямиЩо таке відеоподкаст? Відеоподкаст - це відео, присвячене певній темі. У багатьох відеоподкастів існує періодичність, як у e-mail розсилок.

У минулій статті, присвяченій психології почуттів, ми обіцяли найближчим часом опублікувати відео про «Управління почуттями». Вчора ввечері в Єкатеринбурзі проходило заняття по цій темі, після закінчення заняття я запропонував Олегу Єфімову (психолог і старший тренер GRC) записати міні-заняття, і він з радістю погодився.

Третій подкаст - Управління почуттями та емоціями.




У цьому подкасті Олег Єфімов розповідає про те, що не варто придушувати «негативні» почуття, не варто боротися з ними, щоб їх позбутися, подолати їх. Для цього достатньо бути вдячними їм. У самому відео докладніше про це.

Текстовий варіант

Олег Єфімов, психолог і тренер GRC: Доброго дня!

Багато хто з нас знають, що почуття бувають різні. І, звичайно ж, хочеться, щоб ми навчилися ними керувати. Ми знаємо, що ми господарі свого життя, господарі своїх почуттів, але чи завжди це у нас виходить.




І зараз я хочу розповісти, може бути, невеликий фрагмент того, як наші почуття впливають на наше життя і що з нами відбувається. Я для вас підготував невеликий схематичний малюнок. Умовно ми його назвемо «посудина почуттів», які в кожного з нас виникають.

Ми звикли ділити почуття на «хороші» і «погані», позитивні і не позитивні і у кожного з нас своє уявлення про це. Умовно будемо ділити почуття на «хороші», які нам подобаються і які ми любимо відчувати, які ми заохочуємо і підтримуємо в інших людях. І є почуття «погані», які нас не влаштовують. І в кожного вони свої: злість, біль, обурення, розчарування, образа.

І коли ми ділимо почуття, що відбувається? Нам з самого дитинства говорили, що не всі почуття варто показувати, краще не всі почуття проявляти. З часом це ставати звичкою, і ті почуття, які нас не влаштовують - починають накопичуватися в нас. Тобто ми збираємо і накопичуємо, умовно кажучи, весь негатив по життю, опускаючи ці почуття на дно.

А почуття любові, радості, щастя, захоплення, звичайно ж, ми ними ділимося, і вони у вільному потоці виходять, ми їх проявляємо.

Що відбувається з часом? Уявіть собі, що якщо «негативні» почуття починають накопичуватися і їх з часом стає все більше. Вільний простір усередині «посудини почуттів» зменшується і заповнюється до країв. «Остання крапля» викликає вихід всього накопиченого «негативу». І можливо, в цей момент ми не дуже добре себе контролюємо і відповідаємо за ті дії, які скоїли.

Яким чином ми можемо розібратися з цією ситуацією? Якщо ми точно будемо розуміти, що почуття не бувають «погані» чи «хороші», тоді йде осуд і оцінювання. І наступним етапом буде те, коли ми самі собі кажемо: «Будь-яке почуття має право на існування». Наприклад, почуття образи. У чому його перевага? Якщо мені ставати прикро, у мене є два шляхи:

  • Небудь з почуття образи почати мстити іншій людині, яка мене образив.
  • Або я задаю собі питання: «Мені зараз прикро ... Про що це говорить? Що зі мною відбувається? »Швидше за все я десь скоїв якусь помилку або допустив, що людина не відчув моїй території, мого простору і порушив його. І тоді я ставлю запитання: «А що я можу зробити в наступний раз, щоб краще дотримуватися свій простір і не дозволяти порушувати його?» І тоді я до почуття образи ставлюся вже з вдячністю, що воно в мене є.

Або почуття страху, яке нам дозволяє не здійснювати найдурніших помилок. Яке зберігає нам життя. І ми теж можемо поставитися до цього почуття з вдячністю. І ця подяка дає можливість виходу всім почуттям. Я бачу, що я ображений, я вдячний почуттю і кажу: «Зараз поки мені прикро». І я це почуття визнав. Воно вже не накопичується в «посудині почуттів». Це свого роду профілактика того, щоб усередині вас не накопичувалися негативні почуття, і могли з'являтися будь-які почуття. Завдяки цьому є безліч можливостей любові, радості і щастя набагато більше з'являтися у вашому житті.

Антон: Більша спасибі за чудове заняття. Це був третій відеоподкаст «Управління почуттями та емоціями». Підписуйтесь на оновлення!

Антон і Олег: До нових зустрічей!

  • 1 травня 2010 ми записали продовження «Як управляти почуттями (2)»
  • Безкоштовний відеокурс «Управління почуттями»

Також після перегляду відео ви можете прочитати:

Редактор блогу Антон Мур і Олег Єфімов (Єкатеринбург)



Увага, тільки СЬОГОДНІ!